Курс долара в Україні: фінансист розповів, як від війни ФРС з Трампом виграє гривня

До серпня курс гривні залишатиметься стабільним зі слабкою тенденцією до зміцнення, зазначив Найман.

Політика Федеральної резервної системи США спрямована проти нинішнього президента країни Дональда Трампа. Така позиція ФРС грає на руку українській гривні.

Читайте такожУкраїнці тримають "під матрацом" 400 мільярдів гривень – банкір

Про це заявив фінансовий аналітик, керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман на своїй сторінці в Facebook.

"Зміна риторики ФРС США щодо монетарної політики в найближчий місяць допоможе ризикованим і сировинним активам, а також буде грати проти долара. Україна і гривня також виграють від "голубиного розвороту" ФРС. До серпня курс гривні буде залишатися стабільним зі слабкою тенденцією до зміцнення (спасибі грошам від заробітчан і айтішників, плюс попиту на ОВДП)", – зазначив Найман.

За його словами, якби ФРС продовжила зараз "затискати гайки", то економічна криза у США настала б не пізніше літа, і до наступних виборів вже почалося б економічне зростання, що допомогло б Трампу переобратися.

"За підсумками вчорашнього засідання ФРС США впав американський долар і зросли акції та облігації. Як сказав один з учасників ринку, "це один з найбільш "голубиних" розворотних моментів з боку голови ФРС, який я коли-небудь бачив за свою 30-річну кар'єру", – пише експерт.

Найман зазначає, що своїм рішення ФРС відтягує початок економічної кризи до 2020 року (наступні президентські вибори в США відбудуться в листопаді 2020 року – ред.), і «Трамп не встигне насолодитися плодами економічного підйому, що істотно знижує його шанси на переобрання».

Аналітик прогнозує, що ФРС відновить жорсткість монетарної політики в червні або вересні, відповідаючи на зростання інфляції та високу зайнятість. До цього моменту єдиною серйозною загрозою для світової економіки залишиться Китай і торгова війна між Китаєм і США.

Довідка УНІАН. Національна валюта України в 2018 році зміцнилася до долара США на 1,4% - до 27,6883 на 1 січня 2019 року.

Державний бюджет України на 2019 рік заснований на прогнозному показнику курсу гривні до долара США до кінця 2019 року на рівні 29,4 грн/дол.

Згідно з консенсус-прогнозом опитаних УНІАН експертів, курс гривні до долара на кінець 2019 року становитиме близько 30 грн/дол.

Сьогодні, 29 січня, котирування гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку України до закриття торгів встановилися на рівні 27,77/27,80 грн/дол.

Історичний мінімум курсу української гривні до долара США був зафіксований в лютому 2015 року і становив 30,01 грн/дол.