Китайська СNBM звернулася до Зеленського за захистом від українських рейдерів

Один із найбільших іноземних інвесторів в Україні просить захисту у президента Володимира Зеленського, написавши йому офіційне звернення.

Після зустрічі Президента України та Посла КНР найбільша китайська держкорпорація СNBM звернулася до Зеленського за захистом від українських рейдерів  

Один із найбільших іноземних інвесторів в Україні просить захисту у президента Володимира Зеленського, написавши йому офіційне звернення.

У тексті звернення йдеться про дочірнє підприємство Китайської національної групи корпорацій будівельних матеріалів (далі СNBM) - ТОВ «Восход-Солар», що володіє сонячною електростанцією в Миколаївській області, і є однією з десяти станцій загальною потужністю в 267 МВт , які належать китайської корпорації. CNBM - одна з найбільших державних корпорацій в КНР і одна з найбільших корпорацій у світі, що займає 243 місце у списку Forbes Fortune 500. Корпорація також є одним з найбільших інвесторів в сферу відновлюваної енергетики в Україні з 2010 року.

За твердженням представників компанії їх активи потрапили в сферу інтересів скандального українського олігарха Павла Фукса, який раніше згадувався у ЗМІ як учасник придбання та стягнення боргів Київського Метрополітену на суму в 2 млрд грн.

У відкритому зверненні китайський інвестор стверджує, що пан Фукс, користуючись зв'язками в судах і силових структурах (зокрема, в Генеральній Прокуратурі, СБУ та ФГВФО) через непрозорі аукціони ФГВФО, швидкий розгляд справ в судах та створення впливових слідчих груп при Генпрокуратурі, фактично вилучає майно Китайської Національної Корпорації, яка є власником інвестиційного пакету більш ніж в 1 млрд доларів на українському ринку відновлюваної енергетики.

У документі повідомляється, що слідчі і суди уникають контактів з представниками Китайської Корпорації, затягують розгляд справи, або навпаки несподівано виносять потрібні Павлу Фуксу миттєві рішення, проводячи в нарадчій кімнаті лише 2 хвилини, що, як стверджують представники Компанії, говорить про надзвичайно високий рівень корумпованості в українській «феміді».

Китайська сторона обґрунтовано засумнівалася в результативності судової реформи під керівництвом Порошенко-Грановського, які на думку інвестора мають давні і міцні стосунки з Павлом Фуксом, що є кінцевим бенефіціаром ТОВ «ФК Веста» через яку він і намагається роздобути активи китайської держкомпанії.

«Таким чином, судова і правоохоронна системи продовжують обслуговувати інтереси певних осіб, які були наближені до колишнього керівництва держави, а всі спроби компанії вирішити ситуацію в правовому полі залишаються безрезультатними», - зазначено в зверненні компанії.

Великий закордонний інвестор очікує, що Президент Зеленський дасть свою оцінку подіям, що відбуваються.

Як повідомлялось, 11 травня новообраний президент Володимир Зеленський зустрівся з послом Китайської народної республіки в Україні Ду Веєм. Як написав у своєму Twitter Президент України: «Говорили про розвиток співпраці та традиційно дружніх відносин між нашими країнами. Для України також важливий досвід Китаю та інвестиції».