Нацбанк оцінив ймовірність отримання Україною нової програми з МВФ цього року

За даними регулятора, меморандум із МВФ включатиме вимоги, які не були виконані Україною в минулих програмах.

Імовірність отримання Україною нової програми з Міжнародним валютним фондом цього року висока, вважає перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.

Читайте такожУкраїна підпише нову програму співпраці з МВФ у грудні - Гончарук

Як повідомила прес-служба НБУ з посиланням на слова Рожкової, новий меморандум із МВФ включатиме всі вимоги, які не були виконані Україною в межах минулих програм.

«Меморандум із МВФ безумовно міститиме блок «ПриватБанку» та інших виведених із ринку банків», - йдеться в повідомленні.

У НБУ зазначили, що регулятор піднімав тему судів навколо банку на зустрічі з президентом і прем'єром, пояснюючи, що рішення на користь колишніх власників створюють дуже негативний інформаційний фон для роботи банку.

«Після першого рішення про націоналізацію ми бачили явний відплив коштів клієнтів - некритичний для банку загалом, але, тим не менш, дуже неприємний», - повідомили в НБУ.

Як повідомляв УНІАН, чергова оціночна місія МВФ працювала в Києві з 12 до 26 вересня. За підсумками місії в МВФ заявили, що обговорення нової трирічної програми розширеного фінансування для України продовжиться найближчими тижнями.

У Національному банку України оцінювали потенційний обсяг нової програми в 5-10 мільярдів доларів і прогнозували отримання перших двох мільярдів до кінця року.

За оцінками опитаних УНІАН експертів, Україна проситиме МВФ про нову програму розширеного фінансування EFF (Extended Fund Facility) обсягом близько 10 млрд дол. строком від 2 до 4 років.

«ПриватБанк» (м. Дніпро) працює на ринку України з 1992 року і є найбільшим банком за обсягом активів. Банк знаходиться у власності держави з грудня 2016 року.

Вчора, 8 жовтня, Господарський суд Києва вкотре переніс розгляд позову екс-акціонерів «ПриватБанку» Ігоря Коломойського та компанії Triantal Investments Ltd. про визнання недійсним договору купівлі-продажу акцій фінустанови в період його націоналізації.