У МВФ оцінили перспективу виділення Україні четвертого траншу до кінця року

оновлено

За словами представника Фонду, рішення буде залежати від результатів роботи місії МВФ.

Перспектива виділення Україні четвертого траншу Міжнародного валютного фонду в розмірі 1,3 млрд дол. до кінця поточного року буде зрозумілою після завершення роботи місії фонду, яка приїхала до країни 3 листопада.

Читайте такожУ МВФ назвали прогресом е-декларування в Україні, нагадавши про наступні кроки у боротьбі з корупцією

Про це заявив директор департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс на брифінгу у Вашингтоні.

«Місія працює, я не можу дати більше інформації, тому що місія працює, поки ми тут з вами говоримо. Я можу сказати, що незабаром місія представить результати своєї роботи, і тоді можна буде визначитися з часовими рамками», - сказав Райс, відповідаючи на запитання журналістів про можливість виділення траншу до кінця року.

За словами Райса, місія Фонду проаналізує середньострокові виклики, які стоять перед Україною.

«Місія зафіксує прогрес в імплементації програми співпраці і аналізуватиме середньострокові виклики для України, включаючи необхідність структурної трансформації економіки для досягнення більшого зростання», - підкреслив представник МВФ.

Як повідомляв УНІАН, Україна відновила співпрацю з МВФ за чотирирічною програмою розширеного фінансування (EFF) обсягом фінансування 17,5 млрд дол. у вересні поточного року - після більш ніж річної перерви. Рада директорів фонду 14 вересня повідомила про завершення другого перегляду програми співпраці з Україною і ухвалила рішення виділити Києву третій за рахунком кредитний транш обсягом 1 млрд дол. Два попередні транші Україна отримала у 2015 році. Таким чином, загальний обсяг вже виділеного фінансування становить 7,62 млрд дол.

До кінця року Україна очікує ще одного перегляду програми реформ і виділення до грудня четвертого кредитного траншу обсягом 1,3 млрд дол. У разі, якщо таке рішення буде прийнято, воно стане першим подібним рішенням в історії відносин України з фондом. Раніше всі програми співпраці завершувалися на отриманні нашою країною 2-3 траншів.

За словами голови НБУ Валерії Гонтаревої, Україна ризикує у поточному році не отримати транш через гальмування реформ у парламенті, що може у наступному році поставити під загрозу ледь досягнуту економічну і фінансову стабільність.

Для отримання коштів Україна має представити модель реформи пенсійної системи, яку слід розпочати вже у 2017 році, модель запуску ринку землі, модель податкових змін, що включає скасування спецрежиму сплати ПДВ для агропідприємств, та спрощену систему оподаткування для юридичних осіб.