Від сплати податку на нерухомість звільняються учасники бойових дій і ще кілька категорій українців.
В Україні діє податок на нерухомість, який також називають "податком на зайві метри". Його призначають власникам квартири площею понад 60 кв. м, приватного будинку площею понад 120 кв. м або комбінованої нерухомості площею понад 180 кв. м. Сплачується він раз на рік.
У 2025 році ставка податку залежатиме від розміру мінімальної заробітної плати. У кожному населеному пункті вона розраховується окремо. Однак по всій країні діють правила щодо того, хто може не платити податок на нерухомість в Україні.
Місцева влада самостійно встановлює норму податку в кожному регіоні. Однак є максимальний поріг - 1,5% розміру мінімальної зарплати за кожен "зайвий" квадратний метр. У 2025 році цей показник становить 106,5 гривень.
Як розрахувати суму податку?
Наприклад, ви власник квартири розміром 75 кв. м. За законом усе, що більше 60 кв. м, оподатковується. Припустимо, у вашому регіоні встановлено максимальну можливу ставку 1,5% від мінімальної зарплати. У такому разі ви повинні сплатити 15*106,5=1597.5 гривень.
Податок виплачується за попередній рік, тобто цього року потрібно виплатити за 2024. Власникам житла із "зайвими метрами" прийде квитанція до 1 липня, після чого її потрібно сплатити протягом 60 днів. Якщо платіжка не надійшла, то за нею можна звернутися в податкову.
Податок можуть не платити такі категорії українців:
Податок на нерухомість для пенсіонерів в Україні діє. У пенсіонерів немає пільги в цьому випадку, але вони можуть не платити земельний податок після досягнення 60 років.
Місцеві ради на свій розсуд можуть збільшити розмір неоподатковуваної площі або самостійно встановити пільгові категорії, яким можна не платити податок.