В НБУ пояснили, чому банки не хочуть кредитувати бізнес

Банки проводили саме таку політику, оскільки це дозволило їм заробляти на безризикових фінансових інструментах.

Довгострокові кредити рефінансування на строк до 5 років, які Національний банк України (НБУ) надавав з травня 2020 року по вересень 2021 року, не допомогли розширити кредитування економіки і були спрямовані банками переважно на купівлю облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП).

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

"Довгострокові кредити рефінансування НБУ (на строк до 5 років), запроваджені у березні 2020 року, не допомогли розширити кредитування економіки. Переважна частина отриманого ресурсу рефінансування (плюс 80 млрд грн з квітня 2020 р.) була спрямована банками на купівлю державних цінних паперів", - зазначив Данилишин.

За його словами, банки проводили саме таку політику, оскільки це дозволило їм заробляти на безризикових фінансових інструментах, проте при цьому не збільшується кредитування реального сектору економіки.

Читайте такожУкраїнські банки скорочують обсяг проблемних кредитів

"Зважаючи на більш високі ставки за ОВДП, вкладання надлишкової ліквідності у державні цінні папери дозволило банкам заробляти на безризикових фінансових інструментах, не збільшуючи кредитування. Це свідчить про необхідність корекції стимулів та пріоритетів роботи національної банківської системи", - підкреслив голова Ради НБУ.

Нагадаємо, Міністерство фінансів 2 листопада на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до бюджету 6,66 млрд грн в еквіваленті.