Східне партнерство: Єврокомісія запропонувала Україні поглибити економічну інтеграцію

Єврокомісія пропонує прийняти нові довгострокові стратегічні цілі для ініціативи «Східного партнерства» після 2020 року. Зазначені цілі спрямовані на збільшення торгівлі, зміцнення комунікаційних можливостей та поглиблення економічної інтеграції з Україною.

В Європейській комісії пропонують схвалити нові довгострокові стратегічні цілі для розвитку ініціативи «Східного партнерства» після 2020 року. Про це йдеться у повідомленні на сайті Єврокомісії.

Читайте такожЄС створить фонд на 37 мільярдів євро для захисту економік блоку від коронавірусу

Зокрема, Європейська комісія і високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель виступили з пропозицією довготермінових стратегічних політичних цілей для ініціативи «Східне партнерство» після 2020 року.

Зазначені цілі спрямовані на збільшення торгівлі, зміцнення комунікаційних можливостей та поглиблення економічної інтеграції з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною.

Також мета пропозиції полягає у зміцненні демократичних інститутів, верховенства права, забезпечення стійкості до зміни клімату і довкілля, підтримки цифрових перетворень та сприянні створення справедливих і відкритих спільнот.

У цьому зв'язку, Єврокомісія і Європейська служба зовнішніх зв'язків очікують, що країни-члени ЄС і країни-партнери схвалять нову пропозицію у зв'язку з самітом «Східного партнерства», який має відбутися у червні 2020 року. На цьому саміті може бути вирішено розробити ряд нових ключових завдань спираючись на нинішні 20 ключових завдань на період до 2020 року.

«Міцність наших сусідів є також міцністю Європейського Союзу. Східне партнерство залишається ключовим елементом закордонної політики ЄС. Наша пропозиція ще сильніше зміцнить наших шістьох партнерів, віддзеркалюючи пріоритети і виклики, які ми розділяємо, одночасно зберігаючи увагу на досягненні відчутних, позитивних результатів для усіх громадян», - заявив Боррель.

Своєю чергою, комісар Євросоюзу з питань європейської політики сусідства і розширення Олівер Варгеї заявив: «Ми надсилаємо дуже чіткий сигнал нашим східним країнам-партнерам: ми допоможемо вам побудувати міцні економіки та створити умови для зростання і робочі місця шляхом залучення прямого іноземного інвестування і шляхом зміцнення комунікації у ключових секторах, таких як транспорт, енергетика і навколишнє середовище. Ми разом тісно працюватимемо над вирішенням сьогоднішніх викликів по усім напрямкам, в тому числі стосовно триваючої пандемії COVID-19».

Як повідомляв УНІАН, Франція відхиляє пропозиції, що ініціатива Європейського Союзу щодо шести країн Східної Європи, відома як «Східне партнерство», може сприяти імовірності майбутнього членства України, Грузії, Молдови, Вірменії, Азербайджану і Білорусі в Європейському Союзі. Дипломати заявляють, що Франція не хоче розчаровувати Москву і пропонує переорієнтувати 50% бюджету програми «Східного партнерства» на захист довкілля.

Довідка УНІАН. «Східне партнерство» є політичною ініціативою, початок якої було покладено на Празькому саміті в травні 2009 року, і яка спрямована на зближення з ЄС шести східних сусідів - Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України. Співпраця ЄС зі східними партнерами орієнтована на стимулювання політичних і соціально-економічних реформ. Це означає зміцнення демократії та досягнення стабільного і збалансованого зростання в інтересах громадян.