Названо професії, які будуть найбільш затребуваними після завершення війни в Україні

Найбільшу нестачу роботодавці відчувають серед спеціалістів та фахівців з вищою освітою.

У першому півріччі найбільше вакансій фіксувалось у сферах обслуговування та надання послуг, спеціалістів зі спеціальними вміннями та знаннями (водіїв, слюсарів, швачок, електриків), фахівців з вищою освітою (вчителів, бухгалтерів, інженерів, медиків) і некваліфікованих робітників (вантажників, прибиральників та підсобних працівників). 

Як повідомляє пресслужба Державної служби зайнятості, найбільшу нестачу роботодавці зараз відчувають серед спеціалістів зі спеціальними вміннями та фахівців з вищою освітою. За прогнозами, після завершення війни ситуація кардинально не зміниться і найбільше працівників шукатимуть за подібними напрямками. 

Хто буде затребуваним

  • Військові. Після завершення війни потреба в якісно укомплектованій армії не зникне. Навчання відбуватиметься довше, вимоги до кандидатів на багато вакансій стануть вищими. 
  • Медики. Практично всі медичні заклади потребуватимуть фахівців. Проте, за прогнозами, найактуальнішими будуть професії хірурга, кардіолога, реабілітолога, фізіотерапевта, спеціаліста лікувального масажу.
  • Будівельники. Відновлення країни передбачатиме масштабне будівництво, тому зварювальники, маляри, столяри, слюсарі, муляри, штукатури, теслі, сантехніки, зварювальники та інші представники цих професій будуть дуже потрібними для роботодавців. 
  • Енергетики. Енергетична галузь України відноситься до однієї із найбільш постраждалих внаслідок війни, тому відновлення інфраструктури передбачатиме велику потребу в таких професіях, як інженери, техніки,  електромонтери, конструктори, розробники, електромонтажники, електрохіміки, технологи, метеоенергетики та багато інших.
  • Правоохоронці. Працівники судів, прокуратури, поліції, органів служби безпеки та антикорупційні органи також потребуватимуть значного влиття нових сил у професії. Усі вони забезпечуватимуть захист законів Україні на звільнених територіях та регіонах, де зараз ведуться бойові дії. 
  • Програмісти. Окрім цифровізації економіки, велика потреба буде в захисті інформації та персональних даних. Тому такі спеціалісти будуть дуже затребуваними. 
  • Спеціалісти оборонної промисловості. Власні виробництва товарів, які необхідні військовим, та спільні проєкти з іноземними партнерами, вимагатимуть великої кількості інженерів, науковців, економістів та розробників. 
  • Спеціалісти транспортної сфери. За час війни з’явилися нові транспортні шляхи, які в майбутньому стануть основними каналами постачання всіх необхідних для відбудови матеріалів. Тому водіїв, залізничників, диспетчерів, логістів та експедиторів потрібно буде дуже багато. 
  • Психологи. Участь в бойових діях, постійні обстріли мирних міст, втрата рідних і близьких, посттравматичні стресові розлади залишають свої сліди на ментальному здоров’ї українців. Зрештою усі ці психологічні проблеми потребуватимуть реабілітації.  
  • Освітяни. Головним завданням вчителів, майстрів виробничого навчання, методистів, соціальних педагогів стане навчити людей всім потрібним Україні професіям.

Ринок праці в Україні - останні новини 

У червні заступниця директора департаменту реалізації політики зайнятості Державної служби зайнятості Олена Мельник повідомила, що в Україні спостерігається високий попит на робітничі спеціальності, але при цьому українці часто не можуть знайти бажану роботу. Через це жінок активно перенавчають на традиційно "чоловічі" професії. 

Крім того, у Державній службі зайнятості прокоментували тему про перехід на 4-денний робочий тиждень. У відомстві відмітили, що в Україні чотириденний робочий тиждень на законодавчому рівні не передбачений. Згідно з Кодексом законів про працю стандартними передбачено 40 годин на тиждень.

Вас також можуть зацікавити новини: