Тож як не потрапити "на гачок" продавців фейку? Ось декілька простих правил, яких слід дотримуватись на етапі вибору товарів.
Соціальні мережі накрила чергова хвиля реклами підробок продукції світових брендів. Гортаючи стрічку новин, весь час натикаєшся на привабливі цінові пропозиції у зв’язку з "тотальним розпродажем", "ліквідацією складу", "закриттям магазину" та іншими подіями, у реальність яких можна легко повірити під час війни. Можна, але не треба!
Ми вже писали про "фантастичні знижки" та інші улюблені прийоми продавців фейку, але онлайн-шахраї вигадують все нові приманки для потенційних покупців. Тому ми вирішили знов звернутися до експертів, щоб сформулювати "правила безпеки" для любителів онлайн-шопінгу.
Проблема підробок актуальна для багатьох категорій товарів: від одягу і взуття до ножів та спортивного спорядження. Але почесне місце в групі лідерів утримує елітна парфумерія. Адже якщо в магазині флакон парфуму можна взяти в руки, роздивитися, протестувати аромат на шкірі та, якщо потрібно, поспілкуватись з продавцем-консультантом, то на екрані смартфона чи ноутбука зробити цього не вдасться. Як зрозуміти, що за красивим рекламним фото флакона Dior ховається підробка, зроблена в Одесі? Це неможливо, так само як і повернути неякісний товар або гроші, які були за нього сплачені.
Тож як не потрапити "на гачок" продавців фейку? Ось декілька простих правил, яких слід дотримуватись на етапі вибору товарів.
Правило 1. Ніколи не довіряйте рекламі, що обіцяє дорогі елітні парфуми "майже задарма". "Знижки до -90% на всі аромати", "Три флакона за ціною одного", вищезгадані "фантастичні розпродажі" – все це "червоні прапорці", які мають вас зупинити. Флакон Chanel №5 не може коштувати 369 або навіть 749 грн. Якщо тільки замість оригінального парфуму всередині флакону не знаходиться рідина невідомого походження, яка може бути чим завгодно, крім продукції легендарного бренду. Тож якщо зустрічаєте чергову "унікальну пропозицію", будьте впевнені – це шахрайство.
Правило 2. Не купуйте парфуми "на розлив" за ліцензією. Просто запам’ятайте: жоден бренд світового рівня "розлив за ліцензією" не практикує. Для власників бренду – це питання репутації, якою вони аж ніяк не можуть ризикувати. Відомі у всьому світі аромати народжуються тільки "на батьківщині" – на власних підприємствах, де забезпечується повний контроль якості сировини та технології виробництва. Парфуми "за ліцензією" – це підробка, яка може віддалено нагадувати оригінал, але не має до нього ніякого відношення.
Правило 3. Не ризикуйте купляти елітні парфуми "на розпив". Такі пропозиції все частіше з’являються в соцмережах, особливо в Instagram. Аргументація продавців досить переконлива: якщо не можеш дозволити собі флакон омріяного парфуму на 50 мл, купуй "пробник" на 2 мл. А якщо хочеш мати справжню колекцію різних ароматів, замовляй декілька композицій "в гомеопатичних дозах". Але як переконатися, що вам пропонують саме оригінал? Як дізнатися, в яких умовах продукт транспортували, зберігали, розпилювали по пляшечках? Чи не потрапили в процесі "розпилу" у пляшечки якісь шкідливі бактерії? Ніяк!
Правило 4. Завжди перевіряйте сайт, на якому збираєтесь здійснити покупку. Куди веде рекламне оголошення, що обіцяє DKNY за 369 гривень або CHANEL "на розлив"? Розпізнати сайт-фальшивку досить легко. Перш за все, слід подивитися, чи співпадає назва сторінки, на якій розміщена реклама з назвою сайту, на який веде посилання. Також варто звернути увагу на оформлення сайту і наявність технічної підтримки. Якщо якість текстових та фото-матеріалів залишає бажати кращого, а зв'язатися з продавцем не вдається протягом декількох днів, можете бути впевнені, що перед вами шахраї.
Правило 5. Купуйте брендові продукти тільки в брендових онлайн-магазинах. Насправді, це правило було і залишається головним. Хочете придбати оригінальний аромат від CHANEL? Звертайтесь до продавця, який дійсно має право на реалізацію продукції легендарного бренду! До речі, в Україні таким правом володіє лише BROCARD.UA – інтернет-магазин відомої мережі.
Право на дистрибуцію елітної парфумерії та косметики не надається приватним підприємцям, що мають торгівельний майданчик в Instagram або на OLX і приймають гроші на карту ФОП. Це просто неможливо. Компанії, яким вдалося отримати ліцензію на продаж продукції кращих світових брендів, має забезпечити не тільки належні умови транспортування, зберігання та реалізації цієї продукції, але й максимальну інформаційну підтримку споживачів. Тож на сайті авторизованого продавця ви знайдете грамотні та вичерпані описи всіх представлених продуктів і зможете отримати компетентні відповіді на свої запитання: від чат-боту, якщо питання типове, або від професійного консультанту, якщо воно стосується специфічного запиту. До речі, на офіційних сайтах теж проходять сейли, а знижки можуть сягати 50-70%. І тут вам точно не підсунуть підробку!