Slack почав блокувати акаунти за відвідування окупованого Криму

Крім окупованого Росією Криму, до списку "заборонених" територій, після відвідування яких користувачі почали втрачати доступ до месенджера, потрапили Іран, Куба, КНДР та Сирія.

19 і 20 грудня в соцмережах почали з'являтися повідомлення користувачів месенджера Slack, які скаржилися, що втратили доступ до своїх облікових записів.

Читайте такожСпецслужби Росії блокували проукраїнських активістів у Facebook під час вторгнення в Криму – ЗМІ

Про це повідомляє РБК.

"У повідомленнях, які розіслала їм адміністрація сервісу, говорилося, що такі заходи прийняті через приписи в рамках економічних санкцій США проти Куби, Ірану, Північної Кореї, Сирії та окупованого Криму. Модератори сервісу, виявивши, що деякі акаунти пов'язані з одним з цих місць, заблокували їх", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що акаунти користувачів Slack, які намагалися користуватися месенджером в країнах і регіонах, які потрапили під санкції США, деактивувалися, при цьому на екранах спливало повідомлення: "Billing status: deactivated" (англ. "платіжний статус: деактивовано"). Обліковий запис користувача зникає з чатів.

"Деякі користувачі стверджують, що їх акаунти були заблоковані, незважаючи на те, що самі ніколи не були в "заборонених" країнах і не працювали ні з ким звідти", - підкреслює видання.

Видання TechCrunch уточнює, що повідомлення в основному отримали користувачі безкоштовних загальнодоступних груп Slack, тоді як доступ до платних аккаунтів зберігся.

У прес-службі Slack повідомили, що робота месенджера відповідає вимогам США, що стосуються країн і регіонів під санкціями.

"Ми відновили нашу систему для застосування геолокаційні інформації, яка базується на IP-адресі. Це призвело до деактивації облікових записів, прив'язаних до країн, на які поширюється ембарго, - підкреслили в компанії. - Ми використовуємо тільки IP-адреси для виконання цих дій і не володіємо інформацією про національну чи етнічну приналежності наших користувачів".

Це не вперше, коли Slack обмежує роботу акаунтів тих осіб, хто користувався сервісом на Кубі, в Ірані, Північній Кореї, Судані, Сирії та окупованому Криму. У лютому користувачі також скаржилися на таку проблему і отримали відповідь на офіційній сторінці месенджера в Twitter.