Ворота в Європу: "Укрзалізниця" показала відео на честь першого року роботи Бескидського тунелю

Завдяки збільшенню швидкості руху поїздів та можливості паралельного пропуску двома коліями пропускна здатність перегону зросла вдвічі.

Рік тому, 24 травня 2018 року, акціонерна компанія “Укрзалізниця” відкрила регулярний рух поїздів через новозбудований двоколійний Бескидський тунель у Карпатах, який з’єднує Україну з країнами Євросоюзу.

Читайте такжеУкраинцам разрешили возить велосипеды в поездах "Интерсити", но только в разобранном виде

Як повідомляє прес-служба УЗ з посиланням на голову правління компанії Євгена Кравцова, нині тунель повністю забезпечує як пропускну потребу на дільниці Лавочне-Мукачево, так і умови для розширення експортного потенціалу України.

«Реалізований залізничниками проект виконує основне соціально-економічне завдання — забезпечує надійне та безпечне функціонування залізничного транспорту в сполученні Львів -Стрий-Чоп-Державний кордон, що є частиною V Критського міжнародного транспортного коридору. Новий Бескидський тунель створює сприятливі умови для розвитку торгівлі між Україною та країнами Європи, безперебійного руху вантажо- та пасажиропотоків цим міжнародним транспортним коридором», — зазначив керівник УЗ.

Крім того, новий двоколійний тунель гарантує високий рівень безпеки руху. А завдяки збільшенню швидкості руху поїздів (вантажних — до 60 км/год, пасажирських — до 70 км/год) та можливості паралельного пропуску двома коліями пропускна здатність перегону зросла вдвічі.

«Теперішні показники та тенденція до суттєвого збільшення вантажних і пасажирських потоків через новий Бескидський тунель відповідає розрахункам його окупності. Із червня 2018 року через новозбудований тунель у напрямку західних кордонів держави та зворотно пройшло 10,5 тис. вантажних поїздів загальною кількістю понад 500 тис. вагонів. Вантажообіг в обох напрямках становив майже 2,5 млрд тонно-кілометрів брутто», — розповів Кравцов.

Серед вантажів, що прямують через тунель на експорт, переважає українська продукція гірничо-видобувної та металургійної промисловості, а також вантажі в контейнерах.

У пасажирському сполученні за рік ділянкою V Критського міжнародного транспортного коридору в обох напрямках пройшло 8 тис. 590 пасажирських та приміських поїздів.

У першому кварталі 2019 року середньодобова кількість вантажних поїздів, що прямували через Бескидський тунель перегоном Лавочне- Мукачево, майже на 19% перевищує показник першого кварталу 2018 року.

За розрахунками, окупність реалізованого проекту припадає на 2042 рік.

Довідка УНІАН. Бескидський тунель – другий за довжиною (після Лутугинського) залізничний тунель в Україні. Він розташований між станціями Бескид і Скотарське в Карпатах та входить в п'ятий пан'європейський транспортний коридор Італія – Словенія – Угорщина – Словаччина – Україна – Росія.

Новий двоколійний тунель має довжину 1765 м, ширину – 10,5 м, висоту – 8,5 м і пролягає на максимальній глибині – 180 м від поверхні Бескидського хребта.

Загальна вартість будівництва Бескидського тунелю становить близько 2,1 млрд грн.

Тунель побудували на заміну старому, що діяв з 1886 року. Його законсервують і використовуватимуть як евакуаційний.