УЗ направить 1,5 мільярда на створення умов для людей з особливими потребами

Нова програма створення належних умов для людей з особливими потребами передбачає відповідне облаштування не тільки великих вокзалів, але і більш дрібних ж/д об'єктів.

Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця», створене на базі Державної адміністрації залізничного транспорту України («Укрзалізниця») планує до 2016 року направити 1,5 млрд грн на створення належних умов для доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів залізничної інфраструктури.

Згідно з повідомленням прес-служби «Укрзалізниці», нова програма створення належних умов для людей з особливими потребами передбачає відповідне облаштування не лише великих вокзалів, але малих залізничних об'єктів.

Як повідомляється, наступного року залізничники мають намір провести роботи в цьому напрямку на вокзалах і станціях, зокрема: Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Броди, Стрий, Мостиська, Дрогобич, Ковель, Здолбунів, Сарни, Мукачево, Тернопіль, Львів, Маневичі, Хуст, Ківерці, Ясиня, Рогатин, Київ, Вінниця, Козятин, Хмельницький, Біла Церква, Фастів, Бердичів, Шепетівка, Миронівка, Кам'янець-Подільський, Жмеринка, Брюловецький, Вирівка, Глухів, Дубов’язовка, Камка, Кошари, Макове, Бондарівка, Макошине, Низківка, Горбанці, Видубичі, Коростень, Харків, Суми, Полтава, Лосєве, Ізюм, Кременчук, Лубни, Гребінка, Прилуки, Ромни, Красноград, Мерефа, Основа, Козача Лопань.

Також планується облаштувати станції Лозова, Смородине, Куп'янськ, Пісочин, Водяне, Южний, Аксютовка, Андріївка, Великий Бурлук, Сироватка, Гадяч, Григорівка, Херсон, Миколаїв, ім. Т. Шевченка, Олександрія, Роздільна, Вапнярка, Котовськ, Первомайськ-на-Бузі, Помічна, Знам'янка, Кіровоград, Черкаси, Давлет-Агач, Алияга, Біла Криниця, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Мелітополь, Пологи, Нікополь, Кривий Ріг, Марганець, Апостолове, Синельникове, Дніпродзержинськ, Чаплине, Павлоград, П'ятихатки, Новоолексіївка, Таврійськ, Павлопілля.

Зокрема, для осіб з обмеженими можливостями планується обладнати пандусами і поручнями вокзали, зали очікування і кабіни санітарних приміщень. Крім того, передбачається встановити знижені бордюри пішохідного тротуару для можливості безперешкодного пересування людей на візках, а також відкрити квиткові каси із заниженими підвіконням для обслуговування пасажирів такої категорії.

Крім цього, «Укрзалізниця» планує за необхідності встановити таблички візуальної інформації рельєфним літерно-цифровим шрифтом та шрифтом Брайля, рельєфно-тактильні лінії по краях платформ.

Також для поліпшення якості обслуговування пасажирів з особливими потребами буде проводитися навчання чергового персоналу вокзалів, станцій і працівників поїзних бригад.

Довідка УНІАН. На залізницях України є 19 спеціальних вагонів для перевезення інвалідів у візках, в кожному з них є салонний візок, що дозволяє пересуватися проходом вагона. При цьому для перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями у кожному вагоні виділено 6-8 посадочних місць, про які інформують написи «Місця для інвалідів».

Всі 10 міжрегіональних швидкісних електропоїздів виробництва компанії Hyundai Rotem, а також один міжрегіональний поїзд локомотивної тяги виробництва Крюківського вагонобудівного заводу мають по два місця, спеціально пристосованих для перевезення інвалідів.