Поговоримо про секс: Супрун добралася до табуйованої за часів СРСР теми

В.о. глави МОЗ наголосила, що сексуальна необізнаність становить серйозну загрозу здоров'ю.

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про необхідність сексуальної освіти серед дітей та підлітків.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook. "Ви говорили зі своєю дитиною-підлітком про секс? А про хвороби, які передаються статевим шляхом? А про засоби контрацепції? Якщо ні – дарма. Репродуктивне здоров’я дуже важливе, і краще, якщо дитина якомога раніше отримає всю необхідну інформацію від батьків, лікарів, вчителів чи компетентних експертів. А не на сумнівних сайтах чи методом проб і помилок. Саме для цього і потрібна сексуальна освіта", – написала Супрун.

Читайте такожУчені налякали серйозними наслідками поганих стосунків у шлюбі

За її словами, сексуальна освіта – це передусім про виховання відповідального ставлення до стосунків та свого репродуктивного здоров’я. За визначенням ЮНЕСКО, мета такої освіти – забезпечити підлітків науковою та об’єктивною інформацією, яка дасть змогу обдумано ухвалювати рішення та знизити ризики, пов’язані зі статевим життям, зазначила глава МОЗ.

Зазначається, що у 2016 році в Україні було зроблено 56 абортів жінкам віком до 14 років та 875 – віком 15-17 років.

В.о. глави МОЗ наголосила, що сексуальна необізнаність становить серйозну загрозу здоров'ю, а агресивне пропагування культу сексу в медіа та кінематографі призводить до занадто ранніх сексуальних "дебютів", великої кількості абортів, сексуального насильства та поширення захворювань.

Глава МОЗ зазначила, що сьогодні сексуальна освіта в Україні лише формується, але вже існують курси, якими можуть скористатися батьки, вчителі, лікарі та власне підлітки.

"Табу на темі репродуктивного здоров’я — це абсурдний спадок совєцьких часів. Пам’ятайте, коли йдеться про здоров’я, не може бути "незручних тем". Адже це саме той випадок, коли від знань залежить здоров’я", - підсумувала Супрун.

Раніше Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) провів дослідження серед українських підлітків (10-17 років) й з'ясував, коли вони починають займатися сексом.