Став відомий вік, в якому підлітки починають займатися сексом / фото pixabay.com

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) провів дослідження серед українських підлітків (10-17 років) й з'ясував, коли вони починають займатися сексом.

Практично кожен десятий 9,2% з тих, хто заявив, що має досвід статевих стосунків, визнав віком сексуального дебюту 12 років і молодше - 12,1% юнаків та 3,5% дівчат. 66,8% опитаних набули інтимного досвіду після досягнення 15 років, свідчать результати опитування.

Важливо зазначити, що останнім часом середній вік підлітків, які вступають у статеві стосунки, залишається без змін.

Читайте такожЕксперт дала поради молодим батькам, як зберегти секс та не травмувати психіку дитини

Практично кожен сьомий респондент - 14,7% - з тих, хто заявив, що має досвід статевих стосунків, зізнався, що вік його першого статевого партнера був 19 років або старше, 7,2% опитаних не знали віку свого першого партнера.

Серед опитаних підлітків, які мають досвід статевих стосунків, переважна більшість заявила про те, що вступала у статеві стосунки два рази та більше - 71,2%, причому серед дівчат таких було дещо більше, ніж серед юнаків - 74,9% та 69,3% відповідно.

Найбільш статево активними молодими людьми виявилися студенти/ки професійно-технічних навчальних закладів - 77,4%.

Про застосування презерватива як засобу контрацепції та захисту при останньому сексуальному контакті повідомила більшість опитаних (65,4%) з тих, хто вже має статеві стосунки. Дівчата віком 16–17 років частіше за хлопців повідомляли про нехтування цим запобіжним засобом – про це заявила третина опитаних дівчат зазначених вікових категорій.

Кожен десятий (11,7%) юнак віком 14 років та кожен шостий (17,5%) юнак віком 15 років зазначили, що не знають, чи використовувався презерватив під час останнього статевого контакту.

Раніше вчені з'ясували, що найбільш насичене статеве життя у людей до 29 років. У середньому вони мають 112 статевих контактів на рік або два рази на тиждень.