Розповідаємо, чим відрізняються мезотерапія та біоревіталізація, а також як їх роблять.
Сучасна косметологія надає широкий спектр послуг. Кожна жінка може підібрати для себе те, що їй ідеально підійде.
Ми дізналися у лікарки дерматологині-косметологині Ольги Дідик, що таке мезотерапія та біоревіталізація, а також що краще обрати.
За словами спеціалістки, мезотерапія обличчя - це ін'єкційне введення малих доз активних речовин (вітамінів, мінералів) у дерму або мезодерму. Під час мезотерапії використовують крихітну голку. Її довжина становить 3-4 міліметри, а ширина - як волосинка.
Біоревіталізація - це також введення препаратів ін'єкційним методом, але вже інших. Таким методом у шкіру вводиться або чиста гіалуронова кислота, або в поєднанні з пептидами чи антиоксидантами.
Зараз популярні полінуклеотиди, їхня ефективність більш доведена.
Як зазначила косметологиня, кожен пацієнт дуже індивідуальний, і підбір процедури залежить від того, якого саме ефекту людина хоче домогтися, і що саме їй підходить.
"Але загалом я більше за біоревіталізацію, оскільки вона має клінічно доведену ефективність. А щодо ефективності мезотерапії між лікарями досі тривають суперечки", - додала Ольга Дідик.
Як вона пояснила, для проведення мезотерапії чи біоревіталізації шкіра має бути здоровою, не повинно бути жодних ушкоджень у зоні, де проводитимуться ін'єкції. Ще людина має бути фізично здоровою - у неї не повинно бути жодних вірусних захворювань, ГРВІ.
Показаннями до мезотерапії та біоревіталізації можуть бути:
Біоревіталізація може бути рекомендована перед апаратними процедурами для поліпшення стану шкіри, наприклад, лазерними або перед проведенням серединного пілінгу. Ця процедура також може бути підготовчим етапом перед пластичною операцією.
Ольга Дідик наголосила, що не вік вказує на те, які саме процедури потрібно робити, а стан шкіри. Дівчина у 20 років може мати дуже суху, тьмяну, грубу шкіру і ці ознаки будуть показаннями для проведення біоревіталізації.
А в жінки в 40, приміром, може бути гарна шкіра - доглянута, зволожена, і тому їй не буде потрібна біоревіталізація. Процедури не потрібно прив'язувати до віку.
За словами косметолога, перша небезпека - це неякісні та несертифіковані препарати. Варто вибирати препарати, які визнані лікарськими засобами. Ще на препараті має бути написано, що він призначений саме для ін'єкційного застосування.
"Кожна людина має право попросити в лікаря чи косметолога сертифікат якості на препарат, який їй мають вводити. Варто зазначити, що на ринку дуже мало мезотерапевтичних препаратів, які дійсно можна вводити. Тому що в більшості випадків на флаконах написано, що це сироватки, і вони не для ін'єкційного введення", - попередила вона.
Як додала фахівчиня, є дуже багато косметологів, які колють такі мезопрепарати (через це можливі, зокрема, запалення, алергічна реакція і навіть некроз шкіри). У нас зараз косметологія стала безконтрольною, нею може займатися будь-хто після проходження курсів, які тривають два-три місяці, і потім навіть людина без медичної освіти зможе робити людям ін'єкції. Так не повинно бути. За кордоном усе регламентовано - косметологією може займатися тільки лікар.
Є група пацієнтів, яким не роблять мезотерапію та біоревіталізацію:
Як зазначила Ольга Дідик, мезотерапія або біоревіталізація не дадуть результату, якщо буде застосовано неякісний препарат. Процедури також можуть не дати результату, якщо лікар неправильно зробив ін'єкції, наприклад, не на таку глибину, як потрібно (препарат вводять у шкіру на глибину від 2 до 4 міліметрів, а іноді й глибше). Ще може бути поганий результат, якщо пацієнт не дотримується правил післяпроцедурного догляду, наприклад, не наносить відповідний сонцезахисний крем.
За її словами, немає підтвердження того, що мезотерапевтичні препарати для обличчя дають хороші результати. Під час їхнього введення відбувається травматизація шкіри, і в результаті вона регенерує, тож важко сказати, чи спрацював після ін'єкцій саме препарат, чи це просто шкіра так відреагувала на свою травматизацію, і тому її стан трохи покращився.
"Оскільки голка тонка, то пацієнти в принципі легко переносять мезотерапію. Але після процедури можуть бути синці, набряки та папули. Плюсом мезотерапії є те, що шкіра обличчя після неї буде більш зволоженою", - попередила Ольга Дідик.
Звичайна мезотерапія, тобто процедура косметологічними мезотерапевтичними препаратами (вітамінами), у разі випадіння волосся може нашкодити, у людини може виникнути рубцева алопеція, яка дуже важко лікується.
Пацієнтам, які мають проблеми з волоссям (наприклад, андрогенну алопецію або рубцеву алопецію), лікар має зробити дерматоскопію, визначити, який саме вид випадіння є в людини, а потім призначити терапію. Випадіння волосся - це група захворювань, і з цією проблемою людині має допомогти впоратися не косметолог, а саме лікар.
Мезотерапія для волосся передбачає, що в шкіру голови мезотерапевтичним методом вводяться препарати - тобто ін'єкції робляться крихітною голкою. Якщо використовуються призначені лікарем препарати, дія яких доведена, то звісно ж, у такому разі позитивний ефект буде.
У мезотерапії важливо, який препарат ми вводимо, оскільки саме від нього залежить ефект. Є дуже багато препаратів від випадіння волосся, які вводяться мезотерапевтичним методом,
- додала лікарка.
Біоревіталізація обличчя - це хороша процедура, але й у неї є свої недоліки.
Як розповіла дерматологиня, завдяки введенню гіалуронової кислоти під час проведення біоревіталізації зволожується шкіра, вона починає виглядати більш сяючою і здоровою. Але ця процедура не ефективна при лікуванні вікових змін.
Мінус біоревіталізації полягає в тому, що після процедури можуть виникати папули, які довго сходять.
"Крім того, не потрібно покладати надто великі надії на біоревіталізацію - завдяки цій процедурі не вдасться прибрати глибокі зморшки або побороти опущення шкіри обличчя", - додала вона.
За словами Ольги Дідик, щоб від мезотерапії був якийсь ефект, потрібно пройти її курс, який становить щонайменше від 4 до 10 процедур з інтервалом 7-14 днів. Крім того, потрібна підтримуюча терапія кожні 2-3 місяці.
З тим, як часто робити біоревіталізацію, все простіше. Її курс коротший - три-чотири процедури з інтервалом 2-4 тижні. А підтримуюча процедура може проводитися кожні 4-6 місяців. Кількість процедур мезотерапії або біоревіталізації залежить від того, який саме препарат буде використовуватися.