Американські медики вважають, що ступінь тяжкості захворювання COVID-19 може визначатися спадковістю

Лікарі в США спостерігали однаковий характер протікання коронавірусу у членів однієї родини - навіть тих, які не проживали разом.

Американські медики припускають, що ступінь тяжкості коронавірусної хвороби може бути зумовлений генетикою.

Про це розповів лікар-реаніматолог з США Євген Пинеліс у коментарі "ТСН".

Читайте такожНімецькі вірусологи виступають проти обов'язкової вакцинації проти коронавірусу

"Були родини, які жили під час епідемії окремо, майже не спілкувалися один з одним, і майже всі перехворіли. Хоча багато хто дотримувався карантину і обмежень. Ми бачили тяжкий перебіг хвороби у членів однієї сім'ї, що дає підстави вважати, що перебіг хвороби і схильність до неї визначена якимось генетичними факторами. Це не секрет, досить давно відомо, що імунна відповідь на інфекцію, якісь зовнішні подразники, не обов'язково інфекційного ряду, генетично обумовлені", - зазначив Пинеліс.

За його словами, людина володіє групою антигенів гістосумісності HLA, яка важлива захисту від хвороб. Існує багато генетично обумовлених відповідей імунної системи, з генами можуть бути пов'язані різні рецептори, і їх активація може бути вродженою.

Конкретних даних поки немає, тому ця теорія зараз проходить випробування на практиці.

Як повідомляв УНІАН раніше, науковці провели попереднє дослідження, у якому виявили, що лікування інтерфероном-α2b прискорює одужання пацієнтів з COVID-19.

Читайте також: