Ячмінь або "гордеолум" - це наслідок запального процесу, викликаного бактеріальною інфекцією.
З'являється він так: в зоні віка з'являється інфекція і починає розвиватися запалення. Внаслідок цього ділянка опухає, ущільнюється і стає червоного кольору. Ячмінь буває зовнішнім (локалізація - зона росту вій) і внутрішнім (локалізація - слизова).
Золотистий стафілокок - головний винуватець цього "торжества". Перенести його з однієї ділянки тіла на іншу можна, попередньо почухавши ніс, а потім очі. Бактерії, потрапляючи на "нове місце", викликають запалення фолікули вії і сальної залози. Протока забивається і шкірне сало накопичується всередині залози. Вона, в свою чергу, запалюється і опухає, в результаті з'являється ячмінь.
Серед найпоширеніших причин ячменю лікарі виділяють:
Визначити запальний процес на слизовій ока можна за такими ознаками:
Відмінною особливістю ячменю вважається його динаміка. Захворювання розвивається досить швидко. При цьому, необхідно звертати увагу, що біль локалізований саме на віці. Якщо у вас болить не віко, а очі - зверніться до лікаря.
Всього таке захворювання має 4 види локалізації: на зовнішньому або внутрішньому віці, на нижньому або верхньому віці.
Читайте такожНауковці знайшли ключ до повного одужання від хвороби Альцгеймера
При цьому, варто знати кілька важливих фактів, які допоможуть вам правильно поводитися при появі ячменю:
Для того, щоб зняти запалення без допомоги лікаря, дотримуйтесь нижчеописаних правил:
Постарайтеся обійтися без "дулі в око" і чайних пакетиків. Подібні засоби не допомагають вилікувати ячмінь, а погіршують ситуацію.
Уникнути запального процесу можна, якщо дотримуватися правил гігієни. Частіше мийте руки, використовуйте контактні лінзи за інструкцією, а краще - носіть окуляри. Не робіть макіяж старою косметикою, очищайте пензлики, не тріть очі брудними руками. І, звичайно, лікуйте захворювання очей, так як вони можуть стати першопричиною підвищеної чутливості.
Зазвичай, ячмінь проходить за 3-5 днів, але в деяких випадках термін доходить до двох тижнів. Для того, щоб прискорити процес одужання, накладайте теплий компрес на віко 4 рази на день по 10-15 хвилин. Така маніпуляція полегшить неприємні відчуття і "витягне" ячмінь.
Пам'ятайте про те, що займатися самолікуванням не варто і кращий вихід - це похід до фахівця-офтальмолога, який призначить необхідні процедури і фармацевтичні препарати.