Катастрофа українського "Боїнга": як відреагували світові політики та дипломати

На борту літака перебувало 176 людей, ніхто не вижив.

Низка країн світу висловила співчуття сім’ям жертв авіакатастрофи українського авіалайнера «Боїнг 737». На борту літака перебувало 176 людей, ніхто не вижив.

Всього на борту перебувало 11 громадян України, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Великобританії та Афганістану.

Читайте такожДержавіаслужба з 9 січня заборонила польоти в повітряному просторі Ірану

Європа та США

Міністр закордонних справ Королівства Швеція Анн Лінде висловила співчуття родичам загиблих у катастрофі.

«Наші найглибші співчуття, які я також передала особисто українському міністру закордонних справ Вадиму Пристайку щодо трагічної аварії літака у Тегерані. Наші думки з жертвами та їхніми близькими», - написала вона в Twitter.

На трагедію відреагувало посольство Франції. Дипломати висловили співчуття родичам загиблих.

"Посольство Франції в Україні висловлює свої найщиріші співчуття рідним і близьким загиблих у катастрофі літака рейсу PS752, який розбився неподалік аеропорту Тегерана", - йдеться в повідомленні відомства в Twitter.

Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен також висловила в Twitter підтримку родинам загиблих в катастрофі літака МАУ в Ірані.

"З глибоким сумом я довідалася про катастрофу літака МАУ сьогодні вранці в Тегерані. Думками я поруч з родинами та друзями загиблих", - наголосила Фельдгузен.

Посол Італійської Республіки в Україні Давіде Ла Чечіліа висловив співчуття у зв'язку з катастрофою.

«Мої найглибші співчуття родинам та близьким жертв жахливої трагедії рейсу PS752, який цього ранку зазнав катастрофи у Тегерані», - повідомив посол у Twitter.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн теж висловилась з приводу катастрофи.

"Мої найглибші співчуття усім, хто цього ранку втратив своїх близьких у катастрофі українськього літака", - написала вона в Twitter.

За словами фон дер Ляєн, експерти з питань безпеки авіації мають розслідувати причину катастрофи і дати відповіді на питання у зв'язку з цією жахливою трагедією.

Віце-президент Європейської комісії, високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель також висловив у Twitter глибокі співчуття родичам загиблих у катастрофі українського літака.

Президент Європейської Ради Шарль Мішель заявляє, що глибоко засмучений катастрофою.

"Глибоко засмучений трагічною катастрофою літака в Ірані минулої ночі", - написав Мішель в соцмережі.

Посольство США в Україні відреагувало на катастрофу.

«Ми глибоко засмучені трагічною звісткою про катастрофу літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України». Наші думки - з жертвами та їх близькими», - заявили американські дипломати.

Посол Канади в Києві Лариса Ґаладза також висловилась в Twitter щодо трагедії.

«Жахлива і сумна новина про рейс МАУ з Тегерану. Мої думки з родинами та друзями пасажирів та команди», - зазначила вона.

Міністерство закордонних справ Туреччини висловило співчуття у зв'язку з катастрофою українського лайнера. Відповідне повідомлення з’явилось у Twitter.

"Ми з глибоким сумом дізналися, що сьогодні відразу після зльоту з міжнародного аеропорту Тегерану впав пасажирський літак українських авіаліній, що здійснював рейс Тегеран-Київ, і загинули всі пасажири та члени екіпажу літака. Ми щиро співчуваємо дружнім народам України та Ірану і сім'ям загиблих в авіакатастрофі", - йдеться в заяві.

Реакція Путіна на катастрофу літака МАУ

Російський президент Володимир Путін направив Зеленському телеграму, в якій висловив "щире співчуття у зв'язку з трагічними наслідками аварії українського пасажирського літака під Тегераном".

Як повідомили в Кремлі, Путін "передав слова співчуття і підтримки рідним і близьким загиблих".

Крім того, президент РФ направив президенту Ісламської Республіки Іран Хасану Рухані телеграму, в якій висловив глибокі співчуття у зв'язку із загибеллю громадян Ірану і низки інших країн в результаті цієї авіакатастрофи.

Раніше президент України Володимир Зеленський висловив співчуття рідним та близьким пасажирів і членів екіпажу українського Боїнга, що зазнав авіакатастрофи в Тегерані.

Як повідомляв УНІАН, «Боїнг 737», що належить компанії МАУ (рейс PS752) розбився незабаром після зльоту з аеропорту іранського Імама Хомейні. За даними рятувальників, ніхто не вижив. В РНБО повідомили, що на борту літака було 168 пасажирів і 9 членів екіпажу.

Всього на борту перебувало 11 громадян України, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Великобританії та Афганістану.