Одна хитрість допоможе приготувати смачний гарнір.
Гречку зварити неважко, набагато складніше зробити так, щоб каша в підсумку вийшла розсипчастою, ароматною і поживною. Для цього необхідно дотримуватися кількох порад - дізнайтеся, як правильно варити гречку і що потрібно додати у воду.
Якщо ви регулярно купуєте звичайну крупу у великих кілограмових пакетах, то варити її краще саме в каструлі. Бажано для такої технології обирати ємність із товстими стінками - вона рівномірно розподіляє температуру і не дасть змоги гречці підгоріти або залишитися недовареною.
Перед початком приготування крупу потрібно кілька разів промити водою, щоб прибрати сміття і пил. Потім викласти в каструлю, залити чистою питною водою, накрити кришкою і варити гречку до закипання води на середньому вогні. Коли побачите, що вода закипіла, вогонь необхідно зменшити до мінімуму і додати половину чайної ложки солі. Також не забудьте, скільки часу варити гречку - як правило, для приготування ідеальної каші вистачає 20-25 хвилин.
ВАЖЛИВО: у жодному разі крупу не можна перемішувати ложкою або лопаткою, інакше вона пригорить або звариться нерівномірно.
Далеко не всі господині використовують вершкове масло під час готування такої крупи, але якщо ви хочете отримати дійсно смачний гарнір, краще змінити звичку. Немає нічого складного в тому, як варити гречку - пропорції дуже прості. На 1 склянку крупи потрібно використовувати 2 склянки питної води, якщо хочете, щоб каша вийшла щільна і сухувата. Тим, кому до душі в'язка консистенція, радимо налити більше рідини - 2.5-3 склянки.
Вершкове масло краще додавати наприкінці, коли гречка вже звариться остаточно. Саме в той момент, коли ви вимкнете вогонь, додайте вершкове масло, перемішайте, накрийте каструлю кришкою і укутайте рушником. Перебуваючи в теплі та комфорті, гречка вбере в себе олію і збільшиться в об'ємі, вийде соковитою та поживною.
Корисний лайфхак: якщо ви сумніваєтеся в якості крупи, можете перед приготуванням просушити її 3-5 хвилин на сухій сковороді, тоді вона точно вийде розсипчастою.