Як почистити килим, не знімаючи з підлоги, без пилососа так, щоб він був, як новий - дізнайтеся в матеріалі УНІАН.
Ковролін або килим на підлозі - справжній порятунок для ваших ніжок, особливо в холодну пору року. Однак, килими швидко брудняться, тим паче якщо вдома є діти або домашні тварини. УНІАН розповість, як можна почистити килим від запаху і різних плям.
Раніше ми говорили про те, чим відмити ванну від бруду, що в'ївся.
Класична побутова хімія - відмінний варіант для очищення килима. Багато господинь використовують саме його, тоді килим швидко стає чистим і добре пахне. Вам потрібно спочатку прибрати з килима пил, для цього скористайтеся пилососом або вибийте килим на вулиці.
Потім візьміть шампунь, рідке мило, засіб для миття посуду або Ваніш. Розчиніть засіб у воді до густої піни, нанесіть губкою на килим, залиште на кілька хвилин, ретельно потріть і вимийте з водою. В кінці килим потрібно висушити феном, щоб не спровокувати процес гниття тканин.
Цей рецепт радить УНІАН, як один з найефективніших. Засіб на основі трьох перерахованих вище інгредієнтів відмінно справляється з будь-якими забрудненнями. Вам потрібно:
Всі ці інгредієнти змішати, перелити в пляшку і через пульверизатор розпорошити на килим. Взяти ганчірку з бавовняної тканини, ретельно потерти нею килим, а потім вологою губкою прибрати залишки засобу.
Корисний лайфхак: порошок можна замінити засобом для миття посуду, тоді у вас вийде відчистити навіть старі плями.
Ще один народний метод - "прання" килима за допомогою кислоти. Особливо вдалий цей спосіб для тих, кому потрібно вивести застарілі плями. Розведіть кислоту у воді в пропорції 1:1 і вилийте розчин на пляму. В якості альтернативи можна використовувати концентрований лимонний сік. Залиште на 2 години, потім вимийте водою і висушіть килим.
Також підходить для позбавлення від різних плям, що особливо вдало у випадку з килимами світлих відтінків - на них забруднення видно найкраще. Гліцерин в чистому вигляді потрібно нанести на пляму, залишити на 1-2 години, а потім протерти ділянку вологою ганчіркою.
Перекис - альтернативний варіант гліцерину, який також найкраще використовувати для світлих килимів. В цьому випадку пляму потрібно змочити водою, залити перекисом і відразу потерти м'якою щіткою. Якщо забруднення не зникло, то процедуру можна повторити.
Перш, ніж починати прибирання, потрібно звертати увагу на матеріал, з якого зроблений килим:
Також важливо враховувати і тип ворсу. Короткий ворс - найлегший в очищенні, тут допустиме вологе або сухе прибирання. Краще використовувати м'яку щітку і сильно не терти, а найоптимальніші засоби - нашатир, скипидар або оцет. Довгий ворс більш вибагливий, тому, щоб не зіпсувати килим, озбройтеся ганчіркою з мікрофібри. Після прибирання обов'язково потрібно просушувати килим і "піднімати" ворс.