Православне свято сьогодні в народі прозвали Фомин день.
7 липня за новим календарем в українській церкві згадують подвиги Іова і Феодосія Манявських, засновника і подвижника українського Афону. Про традиції та прикмети дати і що за свято сьогодні церковне відзначають за старим стилем - у матеріалі.
7 липня православні згадують преподобних Іова та Феодосія Манявських.
Іов Княгиницький був родом із Тисмениці на Прикарпатті. Його родина була заможною, він здобув освіту в монастирській школі Унева та Острозькій академії. Там Іван (так звали Іова в миру) спершу був викладачем, але потім вирішив стати ченцем.
Наслухавшись розповідей афонських ченців, він і сам вирушив на святу гору Афон, де й прийняв постриг з ім'ям Єзекіїль. 1598 року він разом з іншими братами приїхав до себе додому, щоб збирати милостиню, і залишився укріплювати православну віру після Брестської унії. Єзекіїль відродив чернече життя в Уневі, Дермані та Угорниці і під ім'ям Іов прийняв схиму.
1606 року Іов оселився під Карпатами, біля Краснополя - "в кущі під смереками". Поступово навколо нього зібралося братство і приєднався його племінник Феодосій. Він і став першим ігуменом Манявського скиту - одного з найвідоміших монастирів "українського Афону". Іов благословив Феодосія бути пастирем і наставником обителі, а сам допомагав йому. Так Іов і Феодосій заклали традицію суворого чернецтва, прославивши Манявський скит на всю Україну.
Яке православне свято сьогодні відзначають ще:
Раніше ми також розповідали, яке сьогодні церковне свято за старим стилем - 7 липня православні, які дотримуються старого календаря, відзначають Різдво Іоана Предтечі.
До святих Іова і Феодосія звертаються з молитвами наставити на шлях істинний, підказати пораду у важкій ситуації, просять благословення.
У народі день прозвали Фомин, на честь мученика Фоми, пам'ять якого також звершується сьогодні. За народною традицією сьогодні йшли із серпом, перев'язаним рушником, у поле - жати перший сніп. Його за звичаєм зав'язували тим самим рушником, несли освячувати до церкви, а потім ставили в домі на покуті.
Символом дня вважається дуб, до якого йдуть, щоб зарядитися енергією. Будинки прикрашають вінками з дубового листя - вони захищають від пристріту і нечистої сили.
Церква в цю дату, як і в будь-яку іншу, не схвалює сварок, злості, жадібності та зневіри, не можна відмовляти тим, хто просить про допомогу.
За народними прикметами цього дня не радять давати гроші в борг - повернуться насилу, а також купатися у водоймах - це небезпечно.
Читайте детальніше, яке сьогодні свято відзначають в Україні та народному календарі.
Ось про що говорить природа цього дня:
Кажуть, що якщо сьогодні посидіти під дубом або обійняти дерево, то будеш міцним і здоровим увесь рік.