Графік підживлення плодового дерева має бути під рукою у будь-якого садівника.
Абрикоси висаджують у садах жителі не тільки південних, а й центральних, і східних, і навіть північних регіонів України. Для того щоб отримати багатий урожай, а також уберегти дерево від хвороб і шкідників, потрібно знати, чим підживити абрикос у різний час.
Таке підживлення ви повинні були внести ранньою весною, щоб допомогти дереву прокинутися після зими. Для таких цілей добре підходить сечовина (40 грамів), сульфат магнію (20 грамів) і борна кислота (2 грами) - всі компоненти розводяться у відрі води. Можна обробити по стовбуру і гілках обприскувачем або влити в пристовбурні кола. Для молодого дерева вистачить 10 літрів, для дорослого - 15. Температура на вулиці має бути +5 градусів за Цельсієм або вищою, без вітру, дощу або, тим більше, морозу.
Друге добриво потрібно вносити, коли рослина формує зелений конус і нарощує зелену масу. Категорично заборонено в період цвітіння вносити азотні підживлення - тільки калій, бор і мінерали. Ось чим підживити абрикос навесні безпечно - тільки ці речовини прискорюють цвітіння і збільшують стійкість дерева до перепадів температури.
Рецепт такий - 5 грамів борної кислоти і 10 грамів монофосфату калію змішати у відрі води, обприскати абрикос по квітам і листю в ранковий або вечірній час. Проводити обробку можна 1-2 рази з мінімальним інтервалом у тиждень. Також як добриво можете використовувати "Циркон" або "Епін-екстра", але за інструкцією.
Плануючи обробку абрикоса, подивіться на прогноз погоди - після обприскування важливо, щоб дерево не намокло протягом хоча б 6 годин. Прийнятна температура - від 12 до 22 градусів за Цельсієм.
Третє підживлення потрібне для правильного й активнішого формування зав'язей, посилити ріст плодів і запобігти осипанню. Добриво або по листу, або під корінь. Для обох варіантів підійде один і той самий рецепт підживлення - 30 грамів подвійного суперфосфату, 20 грамів сульфату калію, 20 грамів магнію з кальцієм. Розвести у відрі води і полити абрикос у пристовбурному колі. Якщо вирішили не поливати, а обприскувати, додайте в розчин 1 ч. л. меду, щоб поліпшити "прилипання".
Обробляти дерево ліпше вранці або ввечері за температури мінімум 22 градуси за Цельсієм, але переконатися, що не буде спеки або дощу.
Наступний етап, четвертий - розмови про те, чим підживити абрикос у червні. Якраз у цей час на рослині, за теплого літа, починають дозрівати плоди. Правильні добрива допоможуть їм швидше наливатися, зміцнювати тканини і покращувати смакові якості. Тут у пригоді стане 200 грамів деревної золи, які доведеться розвести у відрі води, настояти добу, а потім процідити. Потім у цей розчин додати 15 грамів монофосфату калію. Потрібно і полити під корінь, і обприскати по листу.
Як альтернативу можна використовувати комплексні добрива, наприклад "МікроМікс" за інструкцією. Бажано підгодовувати абрикоси таким чином через день тільки після основного поливу, і у вечірній час.
Останнє підживлення припадає на серпень-вересень - час, коли абрикос уже відплодоносив, більше не тішитиме фруктами цього року. Ваше завдання - підготувати дерево до зимівлі та зміцнити імунітет. Для цього візьміть 30-40 грамів суперфосфату, 30 грамів сульфату калію і розсипте під дерево. Також можна внести 5 кг перегною під кожну рослину. Важливо вгадати так, щоб після підживлення пішов дощ і вода природним чином розподілила добрива по ґрунту.
Запам'ятайте, чого в жодному разі робити не можна:
Збережіть картинку з графіком і варіантами підживлення абрикоса, щоб вона завжди була у вас під рукою.