Ми підкажемо, що потрібно зробити на городі в червні і як розпланувати справи.
Перший літній місяць для власників саду чи городу є дуже зайнятим. Нещодавно посаджені рослини потребують уважного догляду, а бур'яни та шкідники атакують ділянку. Наприкінці червня вже дозрівають перші ягоди і ранні фрукти. Ми склали список справ, що зробити в червні в саду або городі.
У червні у відкритий грунт садять теплолюбні культури, які не переносять заморозки. Ось що можна посадити в червні:
Також в червні можна пересадити у відкритий грунт розсаду помідорів, перців, огірків, баклажанів, кабачків і капусти, якщо не зробили цього в травні. Помідори рекомендується висаджувати на початку місяця, а баклажани і перці - в середині.
Коли всі овочі вже посіяні, а перші саджанці проросли - пора зайнятися доглядом за ділянкою. Ось що потрібно зробити в червні на городі:
Також не забудьте кількі разів полити рослини, якщо червень видасться сухим.
У червні в саду зазвичай уже нічого не садять. Головною турботою садівників на початку літа є обприскування саду від шкідників і хвороб. В Україні головними шкідниками кущів і дерев є парша, моніліоз, антракноз, яблучна муха, слимаки, борошниста роса, чорна плямистість. Рослини обробляють універсальними пестицидами в суху погоду.
Також в червні в саду дерева прищипують, обрізають і удобрюють при необхідності.
На клумбі в червні можна посадіть квіти: чорнобривці, фіалки, айстри, настурції, гладіолуси, маргаритки, півонії, дзвіночки.
Деякі квіти в червні обрізазають, щоб стимулювати їхній ріст. Це стосується ірисів, півоній, троянд, гортензій. Виконуйте процедуру обережно, щоб не нашкодити рослині.
Якщо рослини часто хворіють або погано цвітуть - можна провести підгодівлю рідкими комплексними засобами.
У винограду в червні починається фаза активного росту, коли він вимагає ретельного догляду. На початку літа рослину підгодовують, обробляють від хвороб, поливають. Молоді лози рекомендується підв'язати, щоб спрямувати їх у потрібному напрямку і запобігти обламуванню.
Для гарного врожаю дуже важлива обрізка. Перед тим, як обрізати виноград, огляньте всі лози і знайдіть слабкі та молоді другорядні пагони. Якщо їх обрізати, то на основних гілках буде набагато більше ягід.