В першу чергу, на думку німецьких лібералів необхідно доповнити мінські угоди термінами і пріоритетами.
Член зовнішньополітичного комітету бундестагу від фракції Вільна демократична партія Рената Альт пропонує додаткові заходи, які зможуть зрушити з мертвої точки процес врегулювання становища на сході України.
Перш ніж виносити свої пропозиції у вигляді проекту резолюції на обговорення зовнішньополітичного комітету бундестагу, фракція лібералів влаштувала ввечері в середу, 8 травня, експертні слухання на цю тему, передає Deutsche Welle.
В першу чергу, на її думку, необхідно доповнити мінські угоди термінами і пріоритетами. В якості прикладів Альт називає відсутність у тексті термінів реалізації тих чи інших заходів, а також конкретизації наслідків у разі їх неприйняття. Не зазначено також, які з домовленостей є пріоритетними.
"У нинішньому стані все однаково важливо, - зазначила вона, - і відведення озброєнь, і вибори, і обмін військовополоненими".
Читайте такожДень перемоги на Донбасі: з початку доби окупанти чотири рази порушили режим тиші
Саме це і завело, на думку Альт, ситуацію в глухий кут, тому що ні Москва, ні Київ не готові зробити перший крок.
"Місія "блакитних касок", - заявила Альт, - повинна забезпечити дотримання режиму припинення вогню".
Наступним кроком, на думку Альт, повинна стати заміна урядів самопроголошених республік "ДНР" і "ЛНР" перехідною цивільною міжнародною адміністрацією. В її завдання входила б підготовка і проведення вільних виборів на цих територіях. Виконання поліцейських функцій і завдань з охорони кордону могла б частково взяти на себе місія Євросоюзу.
"Необхідний оперативний підрозділ, який би разом з українською поліцією забезпечував підтримання громадського порядку. Це дозволило б підвищити довіру жителів сходу України до державних правоохоронних органів", - пояснила Альт.
На європейську місію вона покладає навіть більше надій, ніж на "блакитні каски", оскільки в ЄС, на відміну від Ради Безпеки ООН, ні в кого немає права вето.
Як повідомляв УНІАН, президент України Петро Порошенко заявляє, що Росія буде змушена погодитися на введення миротворців на Донбас, як це передбачає відповідне рішення Ради Безпеки ООН.