"Антипутінська коаліція розпалася": дипломат розповів, які країни Європи залишились на боці України

Посол виокремив чотири групи, на які "розпалася" Європа.

"Антипутінська" коаліція в Європі розпалася на чотири кластери. Зараз на боці України залишаються країни, які є союзниками США.

Читайте такожКомітет ПА ОБСЄ схвалив резолюцію щодо мілітаризації Росією Криму

Про те, як змінилася ситуація на міжнародній арені після скандального повернення Росії в ПАРЄ, розповів політик і дипломат, надзвичайний і повноважний посол України Роман Безсмертний, передає «Обозреватель».

"Те, що ми називали "антипутінською" коаліцією, навряд чи існуватиме надалі в такому вигляді, як раніше. Можна сказати, що вона розпалася – як і Європа – на певні кластери", – зазначив Безсмертний.

Він виокремив чотири наступні групи.

Перша – це Скандинавська Європа. За словами дипломата, вона дотримується досить жорсткої позиції, тому що орієнтується на Лондон і Вашингтон.

Друга – Південна Європа, яка займає дуже м'яку позицію і залежить від Росії в економічних питаннях.

"Тут буде вести Італія. Італію намагатиметься наздогнати Іспанія, і вони будуть бігти в Москву наввипередки", – вважає Безсмертний.

Окремо, на його думку, стоять Франція та Німеччина.

"Також я би виокремив позицію Берліна і Парижа. Тут вперед побіжить Макрон, і це вже видно. У напрямку до Кремля", – уточнив посол.

"Залишається тільки один острівець – Балтійські країни і частина країн Центральної Європи, які дотримуються позиції виключно України. Але я би не так сказав: вони дотримуються позиції Вашингтона. Це, по суті, країни, які є союзниками Вашингтона в питаннях економічної моделі розвитку Європи", – пояснив він.

Дипломат наголосив, що тієї Європи, яка була до обрання чинного Європарламенту, вже не існує.

"По суті, у нас з вами Європа чотирьох Європ. І це означає, що Києву необхідно кардинально змінити тактику співпраці з цими країнами", – резюмував Безсмертний.

Зокрема, він порадив активізувати союз "Тримор'я чи Міжмор'я" (країн Центральної Європи та Балтії): "Це кластер, який може не тільки блокувати Росію. Він може кардинально вплинути на всю економічну політику в Європі".