Рябошапка розповів про майбутнє військової прокуратури

Замість військової прокуратури може бути створено департамент, який координувати процесуальне керівництво з розслідування військових злочинів та злочинів проти людяності.

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявляє, що на цьому тижні Верховна Рада може ліквідувати військову прокуратуру.

Про це він заявив в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Закон, що передбачає ліквідацію, буде розглядатися парламентом на наступному тижні (на поточному - УНІАН). Буде визначено порядок передачі проваджень, хто що повинен робити, хто за що відповідає і в які терміни», - сказав він.

Читайте такожРябошапка призначив Каська своїм першим заступником

Разом з тим Рябошапка додав, що всі прокурори пройдуть процедуру переатестації, і частина лишиться працювати в органах прокуратури. «Це (ліквідація військової прокуратури – УНІАН) не означає, що всі люди у військовій прокуратурі – негідники, це абсолютно не так, але частина з них повинна буде залишити свої посади, це буде відбуватися через процедуру переатестації. Ті, хто буде відповідати критеріям професіоналізму і доброчесності, залишаться працювати в прокуратурі, якщо захочуть – саме за направленням військових злочинів», - пояснив він.

Також генпрокурор зауважив, що замість військової прокуратури може бути створено підрозділ, який би здійснював процесуальне керівництво у злочинах проти порядку несення військової служби, а робота прокурорів, що спеціалізуються на військових злочинах, зосередиться в зоні проведення операції Об’єднаних сил, а не віддалених від ООС областях.

Також Рябошапка повідомив, що розглядає можливість створення в Генпрокуратурі окремого департаменту з військових злочинів і злочинів проти людяності.

«Є ще цікава ідея створити департамент, який би координував процесуальне керівництво з розслідування військових злочинів, злочинів проти людяності і т. д., який би збирав, документував, фіксував усі матеріали, пов'язані з подіями на сході і з окупацією Криму, комунікував з міжнародними органами кримінальної юстиції», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, 29 серпня президент Володимир Зеленський зареєстрував проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури (№ 1032).

Законопроектом пропонується змінити вимоги до кандидата на посаду генерального прокурора, перейменувати Генеральну прокуратуру в Офіс генерального прокурора та ліквідувати військові прокуратури.

Зокрема, законопроектом планується встановити, що систему прокуратури України становлять Офіс генерального прокурора (нині - Генеральна прокуратура України); обласні прокуратури (нині - регіональні прокуратури); окружні прокуратури (нині - місцеві прокуратури); Спеціалізована антикорупційна прокуратура. При цьому з переліку вилучаються військові прокуратури.