Видача Цемаха Росії була вимушеним кроком - Пристайко

Вадим Пристайко зазначив, що українська сторона у взаємодії з Міжнародною слідчою групою (JIT) зробила все, щоб звільнення Цемаха не вплинуло на інтереси слідства.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що видача Росії фігуранта справи про збиття малазійського літака рейсу MH17 Володимира Цемаха була вимушеним кроком.

Про це Пристайко заявив в інтерв'ю німецькій газеті "Die Welt", повідомляє прес-служба МЗС України.

Він розраховує на розуміння з боку міжнародних партнерів вимушеності такого кроку.

Читайте такожСенцов про видачу Цемаха РФ: якщо Зеленський ухвалив таке рішення, значить, в цьому була необхідність

"Ми не могли спокійно дивитись, як наші громадяни повільно вмирають. Тому ми змушені були піти на складні компроміси. Сюди належить видача Цемаха. І ми усвідомлюємо, що наше рішення було також складним і для багатьох наших міжнародних партнерів, зокрема Нідерландів. Ми розраховуємо на розуміння вимушеності такого кроку", - сказав міністр.

Пристайко зазначив, що українська сторона у взаємодії з Міжнародною слідчою групою (JIT) зробила все, щоб цей крок не вплинув на інтереси слідства.

"Російська Федерація повинна виконувати свої зобов’язання відповідно до Резолюції РБ ООН № 2166 та співпрацювати зі слідством. А практика арештів українських громадян та взяття їх в заручники, щоб потім шантажувати Україну та міжнародну спільноту повинна бути припинена", - наголосив очільник МЗС.

Як повідомляв УНІАН, 7 вересня в рамках обміну утримуваними особами з РФ в Україну повернулися 24 українських військовополонених моряки й 11 політв'язнів.

Водночас до РФ повернули 35 осіб, про обмін яких просили росіяни. Всі вони були засуджені в Україні за різні злочини або є фігурантами кримінальних проваджень, серед них - і колишній зенітник "ДНР" Цемах.

СБУ затримала Цемаха наприкінці червня у місті Сніжному на тимчасово окупованій території Донецької області у зв'язку зі справою про катастрофу малайзійського літака "Боїнг-777" рейсу MH17.

Дослідники міжнародної групи розслідувачів Bellingcat припускають, що Цемах причетний до збиття "Боїнга" і був свідком тих подій. Українські правоохоронці підозрювали Цемаха в участі у діяльності "ДНР" та в організації теракту, внаслідок якого загинули четверо українських військових.

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що європейські правоохоронці перед обміном провели з Цемахом необхідні слідчі дії. Також він зазначив, що обмін утримуваними особами з РФ міг зірватися через Цемаха.