Луценко стверджує, що син Байдена не порушував українське законодавство

Водночас, Луценко зазначив, що у справі про можливе втручання у вибори в США 2016 року були певні ознаки злочину.

Колишній генпрокурор України Юрій Луценко запевнив, що син екс-віце-президента США Джо Байдена Гантер не порушував українських законів.

Про це він повідомив у коментарі The Washington Post.

"З точки зору українського законодавства він нічого не порушував. Гантер Байден не може нести відповідальність за порушення (законів – ред.) керівництвом Burisma, які сталися за два роки до його прибуття", - розповів Луценко.

За його словами, за час перебування на посаді генпрокурора зі США не приїжджали слідчі для розслідування цієї справи.

Водночас, Луценко зазначив, що у справі про можливе втручання у вибори в США 2016 року були певні ознаки злочину.

Читайте такожБайден відреагував на розмову Зеленського та Трампа

"Якщо говорити про українську змову, я думаю, що були ознаки такого типу втручання", - пояснив екс-генпрокурор.

Він також розповів і про свою зустріч із адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані взимку 2019 року.

"Я взяв відпустку. Я взяв свого молодшого сина, показав йому Нью-Йорк, і я зустрівся з паном Джуліані. Я мав з ним довгу розмову. Але це було лише обміном інформацією", - підкреслив Луценко.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського.