Зеленський вважає передчасними розмови про застосування "формули Штайнмаєра"

Президент вказав, що спершу треба забезпечити розведення військ та обмін полоненими.

Президенти України Володимир Зеленський наголосив, що про імплементацію так званої «формули Штайнмаєра» в новий закон про «особливий статус» зарано говорити до припинення вогню, обміну полоненими та розведення військ на Донбасі.

Читайте такожБіля Петрівського та Золотого не стріляли вже два дні - Зеленський

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив під час спільної з президентом Латвії Егілсом Левітсом прес-конференції в Ризі.

«Формула Штайнмаєра», єдине, що вона регулює, – це закон про особливий статус Донбасу. У нас цей закон діє до 31 грудня цього року, а потім він перестає діяти», - заявив він.

За словами Зеленського, «формула Штайнмаєра» буде імплементована в новий закон про «особливий статус» у тому випадку, якщо сторони під час зустрічі у «нормандському форматі» домовляться щодо подальшого мирного врегулювання на Донбасі.

«Якщо всі, і російська сторона хоче зупинити страшну трагедію, цю війну. Якщо ми про це домовимося – ми будемо говорити про імплементацію «формули Штайнмаєра» в закон про особливий статус. Закон про особовий статус ми будемо обговорювати саме в тому органі, який приймає будь-які закони, – це парламент. Поки що зарано говорити про ці кроки. Перші кроки – це припинення вогню, обмін полоненими», - додав він.

Президент відзначив досягнення певних результатів в процесі обміну утримуваних осіб між Україною та РФ. «Другий крок – це розведення (військ – УНІАН). В Станиці Луганській розведення пройшло дуже добре. Зараз там ми будуємо міст. Якщо ми всі будемо готові до відведення (військ – УНІАН), не тільки наша сторона, то будуть наступні кроки», - наголосив він.

Як повідомляв УНІАН, 1 жовтня Зеленський повідомив, що українська сторона на переговорах ТКГ в Мінську відповіла на лист спецпредставника ОБСЄ Мартіна Сайдіка, що узгоджує так звану «формулу Штайнмаєра».

Узгодження тексту «формули Штайнмаєра» викликало суспільний резонанс, того ж дня увечері відбувся пікет біля Офісу президента. 3 жовтня у відеозверненні Зеленський заявив, що «формула» має бути імплементована у новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, який Верховна Рада розроблятиме у тісній співпраці і за публічного обговорення із суспільством, і в ньому не буде перетнута жодна «червона лінія».

Президент пояснив, що «формула Штайнмаєра» дає відповідь на питання, коли має набути чинності закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», і зазначив, що вона не передбачає визнання Україною анексії Криму та проведення місцевих виборів на Донбасі «під дулами кулеметів». Також Зеленський запевнив, що місцеві вибори не відбудуться, якщо на Донбасі залишаться війська, і заявив, що питання виведення російських військових з окупованих районів Донбасу має обговорюватися у «нормандському форматі».

6 жовтня у Києві та багатьох інших містах України відбулися акції, учасники яких виступали проти реалізації «формули Штайнмаєра». Також проти її впровадження висловилися декілька обласних рад.