Арахамія "шантажував" нардепів для ухвалення закону про гральний бізнес - ЗМІ

За словами експерта, сфера азартних ігор ніколи не повинна розглядатися як драйвер для наповнення бюджету.

На засіданні фінансового комітету Верховної Ради 19 листопада голова фракції "Слуги народу" Давид Арахамія заявив, що законопроект про гральний бізнес потрібно терміново ухвалити, тому що в бюджет закладено надходження від цієї галузі у 3 мільярди гривень.

Про це пише у своїй статті "Нові лицарі мальтійського ордена. Чи стане Україна гральним офшором?" журналістка Цензор.НЕТ Тетяна Ніколаєнко.

Місяць тому Цензор.НЕТ вже писав про перипетії довкола останнього питання у зв'язку з тим, що група лобістів намагалася виписати закон під онлайн-гемблінг. У середині жовтня до парламенту був поданий кабмінівський законопроект, а через 3 тижні до нього були подані ще 6 альтернативних, і 2 - про зміни в бюджетний і податковий кодекс для врегулювання сфери.

Читайте такожРазумков розповів, коли Рада може розглянути законопроекти щодо легалізації грального бізнесу

У понеділок, 25 листопада, народні депутати чотирьох комітетів провели закриту зустріч з партнером компанії Pharumlegal, Філіпом Влеммінком, який вже багато років консультує держави ЄС у сфері грального бізнесу і представляв ЄС в судових спорах.

За його словами, сфера азартних ігор ніколи не повинна розглядатися як драйвер для наповнення бюджету. Тому що перше завдання для законодавства у сфері азартних ігор – це те, як захистити споживача і запобігти відмиванню грошей.

"Українська реальність має зовсім інший вигляд. Глава фракції "Слуги народу" Давид Арахамія наповнення бюджету називав однією з перших цілей. На засіданні фінансового комітету 19 листопада він заявив, що законопроект про гральний бізнес потрібно терміново ухвалити, тому що в бюджет закладено надходження від цієї галузі у 3 мільярди гривень. У той же день аналогічну заяву зробила Рахункова палата. І теж згадала про закладені в бюджет мільярди", - зазначає журналістка.

Влеммінк зазначає, що порахувати у перший рік доходи від грального бізнесу просто неможливо.

Експерт Інституту майбутнього Олександр Чебаненко взагалі зазначає, що після того, як Юлія Тимошенко провела у 2009 заборону грального бізнесу й залишила тільки лотереї, в країні залишилося близько 200 компаній, у яких є ліцензії на цю діяльність. І є ймовірність, що після ухвалення нового закону вони всі підуть у суд й заблокують видачу нових ліцензій. Так що бюджет замість прибутку отримає збитки.