Холодницький про Ситника: якби такий адмінпротокол був складений на будь-якого прокурора, то це є підставою для звільнення

Щодо перебування Артема Ситника на посаді директора НАБУ після внесення його до реєстру корупціонерів, Назар Холодницький зазначив, що в законі про НАБУ визначено вичерпний перелік підстав для звільнення директора НАБУ.

Назар Холодницький, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, прокоментував резонансне питання перебування на посаді директора НАБУ Артема Ситника після того, як суд визнав його винним у корупції. На думку Холодницького, якби такий адмінпротокол був складений на будь-якого прокурора, в тому числі антикорупційного чи генерального, то це є підставою для звільнення.

Читайте такожСитник розповів про відносини НАБУ і прокуратури після відставки Луценка та про примирення з Холодницьким (відео)

Про це Назар Холодницький розповів в інтерв’ю РБК.

На думку прокурора, внесення Артема Ситника до реєстру корупціонерів НАЗК відбулося згідно вимог чинного законодавства: «Є рішення суду, яке набрало законної сили, і воно мало бути і було виконано НАЗК. Я завжди стверджую, що є закон і треба його виконувати, подобається він нам чи ні. Так само і рішення судів. Якщо вже прокурори чи детективи не будуть виконувати рішення судів, то про яке верховенство права в країні може йти мова?».

Щодо перебування Артема Ситника на посаді директора НАБУ після внесення його до реєстру корупціонерів, Назар Холодницький зазначив, що в законі про НАБУ визначено вичерпний перелік підстав для звільнення директора НАБУ, однак подібне звинувачення в бік будь-якого прокурора було б однозначною підставою для його звільнення: «Якби такий адмінпротокол був складений на будь-якого прокурора, в тому числі антикорупційного чи генерального, то це є підставою для звільнення. Так пише закон».

Нагадаємо, що Артем Ситник був визнаний винним у корупції через елітний відпочинок на мисливській базі в Рівненській області, який оплачувала інша особа, і був внесений до реєстру корупціонерів НАЗК. Депутати Верховної Ради зібрали 216 підписів під проектом постанови за звільнення Ситника. Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував винести на розсуд парламенту постанову про звільнення Ситника з посади директора НАБУ.