Кабмін шукатиме механізм постачання води в Крим, але він можливий після деокупації - нардеп

оновлено

Депутат переконаний, що такі кроки України не будуть причиною для скасування санкцій проти Росії.

Нардеп від «Слуги народу» Олександр Качура заявив, що Кабмін шукатиме технічний механізм постачання води до Криму, але відновлення водопостачання можливе лише після деокупації півострова.

Читайте такожШмигаль: Вода в Крим може постачатися лише для населення, але не для підприємств Про це він сказав журналістам в кулуарах парламенту, передає Цензор.НЕТ.

«Є дуже багато варіантів, як провести нам деокупацію Криму. І такі от маленькі кроки, щоб люди відчували, що про них дбає Україна, – вони нам дозволять надалі повернути цю територію під контроль», – сказав нардеп.

Качура переконаний, що такі кроки України не будуть причиною для скасування санкцій для Росії.

Згодом у депутата повідомили, що слова його були «вирвані з контексту», та виклали його позицію щодо цього питання. Зокрема, нардеп вважає, що:

«- Крим – це незаконно анексована Російською Федерацією територія Україну, яку ми маємо повернути під наш суверенітет;

- Ми, як влада, не відмовляємося від своїх громадян. Ні від тих, хто опинилися під окупацією в ОРДЛО, ні від тих, хто опинився в небезпеці в Ухані, ні тим більше від наших співвітчизників, які поруч з нами в Криму.

- Крим – це не лише курортні міста біля моря, не лише військові бази, а й посушливі землі півночі півострова, де живуть не російські офіцери, а наші громадяни, на яких Росії, яка згідно Міжнародного гуманітарного права відповідальна за все, що відбувається на окупованих територіях, просто начхати.

- А нам на них не начхати. Це наші люди, вони заручники, за яких ми боремося так само, як за тих, кого утримують на підвалах в ОРДЛО.

- Звичайно, неможливо пустити воду Кримським каналом і зробити так, щоб вона йшла лише нашим людям. Тому про відновлення водопостачання в Крим взагалі не йдеться.

- Але треба придумати, як дати воду лише нашим громадянам. Як це зробити  – цистернами, бочками, чи пляшками має придумати уряд. Саме про це говорив прем’єр-міністр Шмигаль і саме про це я говорив журналістам».

Як раніше повідомляв УНІАН, прем'єр-міністр Денис Шмигаль підтримав ідею подачі води в окупований Крим: «Ми не можемо не давати воду українцям». Пізніше Шмигаль відкоригував свої слова про подачу води в окупований Крим: «Хотіли б, але не можемо до деокупації півострова».

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після окупації Криму Росією у 2014 році, постачання води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові. Влада Криму регулярно закликає жителів півострова економити воду.