Рада ухвалила закон про засідання комітетів у режимі відеоконференції

Засідання комітету, що проводиться у режимі відеоконференції, вважається повноважним за умови віддаленого (за допомогою службового планшета) приєднання до участі у такому засіданні більше половини від затвердженого ВР складу членів комітету.

Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до закону України "Про комітети Верховної Ради України" (№3277).

Читайте такожРада дозволила лікувати COVID-19 незареєстрованими в Україні засобами

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 319 народних депутатів за мінімальної необхідної кількості у 226. Рішення було ухвалене з техніко-юридичними правками та зауваженнями профільного комітету.

Законом встановлюється, що впродовж встановленого Кабінетом міністрів карантину для здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій COVID-19, організація роботи комітетів здійснюється на основі положень цього закону з низкою особливостей.

Йдеться про те, що плани роботи, розклади засідань та порядки денні засідань комітетів повідомляються народним депутатам - членам відповідних комітетів секретаріатами комітетів через єдину автоматизовану систему роботи з документами у ВР.

Комітети здійснюють свою роботу у формі засідань, які можуть проводитися у режимі відеоконференції з можливою одночасною трансляцією на офіційному веб-сайті Верховної Ради, за попередньою згодою більшості від затвердженого ВР кількісного складу комітету, надісланою голові такого комітету з використанням єдиної автоматизованої системи та накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Згода на проведення засідання комітету у режимі відеоконференції надається кожним депутатом окремо шляхом надсилання персонального листа на адресу голови комітету.

Порядок денний засідання комітету, що проводиться у режимі відеоконференції, та заплановані для розгляду на такому засіданні проекти актів, надсилаються членам відповідного комітету секретаріатом такого комітету невідкладно, але не пізніше як за три години до початку засідання, з використанням єдиної автоматизованої системи.

Засідання комітету, що проводиться у режимі відеоконференції, вважається повноважним за умови віддаленого (за допомогою службового планшета) приєднання до участі у такому засіданні більше половини від затвердженого Верховною Радою складу членів такого комітету.

Голосування на засіданні комітету, що проводиться у режимі відеоконференції, здійснюється членами комітету особисто і відкрито шляхом підняття рук та висловлення своєї позиції "за", "проти" чи "утримався".

Підрахунок голосів під час голосування на засіданні комітету, що проводиться у режимі відеоконференції, здійснюється секретарем відповідного комітету, а у разі неможливості взяти участь у такому засіданні секретарем комітету, підрахунок голосів здійснюється головуючим на засіданні або іншим, визначеним ним членом комітету.

Акти комітетів, протоколи і стенограми їх засідань розміщуються на офіційному веб-сайті парламенту. На засіданні комітету, що проводиться у режимі відеоконференції, ведеться протокол і стенограма засідання.

Акти комітетів і протоколи, проведених у режимі відеоконференції їхніх засідань, підписуються кваліфікованими електронними підписами з наступним оформленням у паперовому вигляді протягом 10 робочих днів з дня завершення строку дії цього закону.

Цей закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування і діє до відміни встановленого Кабміном карантину.

Також передбачається рекомендувати тимчасовим спеціальним і тимчасовим слідчим комісіям ВР здійснювати свою роботу з урахуванням особливостей, визначених цим законом для комітетів.

Як повідомляв УНІАН, до цього Верховна Рада ухвалила антикризовий закон.