З'явилася реакція США та ЄС на рішення Ради щодо САП, яке пов'язують з безвізом

У США і ЄС наголошують, що в основі процесу відбору кандидатів на голову САП мають бути доброчесність та заслуги кандидатів.

Сполучені Штати Америки та Європейський Союз "взяли до відома" рішення Верховної Ради щодо визначення членів комісії, які добиратимуть кандидатів на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це йдеться у повідомленні Посольства США в Україні у Twitter.

"Європейський Союз та США взяли до відома рішення Верховної Ради про призначення членів комісії для вибору спеціалізованого антикорупційного прокурора. Комісія повинна розпочати прозорий процес, в основі якого - доброчесність та заслуги кандидатів. Від цього буде залежати наша подальша підтримка", - наголошується у повідомленні.

Зміна керівництва САП: що відбувається

  • 21 серпня генпрокурор Ірина Венедіктова підписала наказ про звільнення Назара Холодницького з посади заступника генпрокурора - керівника САП.
  • 17 вересня, Верховна Рада визначила представників парламенту до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП, які зокрема добиратимуть кандидатів на посаду керівника антикорупційної прокуратури. Це Олена Бусол, Андрій Гуджал, Олексій Дрозд, Катерина Коваль, Богдан Романюк, Вячеслав Навроцький та Євген Соболь.
  • Також сьогодні доповідач у Європарламенті з питань України Міхаель Галер та віце-голова делегації Європарламенту в Комітеті асоціації Україна-ЄС Віола фон Крамон-Таубадель висловили стурбованість щодо рішення ВР. "Уряд України ставить під загрозу безвізовий режим з ЄС і наступний транш допомоги", - наголосила фон Крамон-Таубадель.
  • У ЗМІ з’явилась інформація, що новим керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури можуть призначити нардепа від "Слуги народу", голову парламентського комітету з питань правової політики Андрія Костіна. Він є основним кандидатом.