Вчені вперше напряму спостерігали за аналогом Юпітера за межами Сонячної системи

Їм вдалося визначити навіть хімічний склад хмар на планеті, розташованій на відстані більше сотні світлових років від Землі.

Вчені поєднали світло чотирьох телескопів, щоб провести пряме спостереження за планетою, розташованою за 129 світлових років від Землі. У «супер-Юпітера» виявили штормову атмосферу із хмарами у формі вихорів. При цьому, вдалося встановити, що останні складаються із заліза і силіцію.

Як пише Daily Star, зазвичай вченим доводиться вдаватися до непрямих методів, щоб вивчати екзопланети й планети за межами Сонячної системи через сліпуче світло зірок поряд з ними. Але цього разу була застосована техніка під назвою «оптична інтерферометрія», яка дозволила чотирьом різним телескопам працювати, як один.

Читайте такожНа Юпітері знайшли воду

В результаті була збудована система проектування, досить чутлива, щоб розділити світло батьківської зірки від того, яке відбивається від планети. На сьогодні людству відомо про існування 4 тисяч планет за межами Сонячної системи, які були відкриті впродовж останніх 25 років. За жодною з них вчені досі не спостерігали напряму. Тепер астрономи переконані, що більшість зірок у галактиці Чумацький шлях мають на своїй орбіті хоча б один світ.