Як в "Термінаторі": вчені показали гнучкий екзоскелет майбутнього (фото)

Нова технологія 3D-друку дозволить отримувати полімерні структури, які після згинання зможуть відновлювати первісну форму.

Інженери створили гнучкий екзоскелет для «рідких» роботів майбутнього.

Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Additive Manufacturing.

Читайте такожЕкзоскелет Prosthesis визнаний найбільшим у світі (відео)

Прототипи екзоскелету нещодавно продемонструвала команда професора Бінгемтонського університету в США Пу Чжана. Нова технологія дозволяє отримувати за допомогою 3D-принтера пружний і гнучкий «екзоскелет», який в потрібний момент знову приймає початкову форму.

В основі системи лежить так званий метал Філда - сплав вісмуту, індію та олова з температурою плавлення всього в 62 °С. Команда Чжана використала інноваційні методи конформного покриття 3D-печаткою, покривши основу з охолодженого (і, відповідно, твердого) сплаву Філда пружною полімерною оболонкою. При нагріванні вище 62 °С отримані структури були абсолютно пружними і гнучкими: їх можна було вільно м'яти і здавлювати, однак після остигання вони знову набували заданої форми.

Як повідомляв УНІАН, американська компанія Sarcos Robotics продемонструвала можливості екзоскелету Guardian XO, який можна буде використовувати для вирішення широкого кола завдань.