Видно з космосу: гігантський айсберг 1986 року мчить до острову пінгвінів

Науковці зробили ще одне нагадування про наслідки глобального потепління, яке дедалі частіше змінює обличчя нашого світу.

Гігантський айсберг A23a вагою понад трильйон тонн та висотою з десятиповерхівку зараз дрейфує Південною Атлантикою і наближається до острова Південна Джорджія. Його рух ретельно відстежують супутники, адже наслідки можуть бути катастрофічними для місцевої екосистеми, пише Daily Galaxy.

A23a — не новачок в океані. Цей крижаний велетень утворився ще у 1986 році, коли відколовся від льодовика Філхнера в Антарктиді. Десятиліттями він був "припаркований" у морі Ведделла, але теплі океанські води знову зрушили його з місця.

Острів Південна Джорджія — домівка для колоній королівських пінгвінів і половини всієї популяції південних морських слонів. Якщо A23a сяде на мілину біля острова, це може заблокувати доступ тварин до моря, як це вже траплялося у минулому. Результат — масове голодування та колапс локальної екосистеми.

Науковці також очікують, що айсберг почне розпадатися на менші частини. Але й уламки становлять загрозу — вони можуть рухатися непередбачувано, впливаючи на морське життя та ускладнюючи судноплавство.

Айсберг A23a, видимий з космосу, став не лише об’єктом досліджень, а й тривожним сигналом змін у кліматичній системі планети. Його подорож — ще одне нагадування про наслідки глобального потепління, яке дедалі частіше змінює обличчя світу.

Вас також можуть зацікавити новини: