Пристайко: На момент останніх переговорів пілотів з диспетчерами ситуація на літаку МАУ була штатна

Міністр також підтвердив, що незабаром після вильоту літак змінив курс.

На момент останніх переговорів пілотів з диспетчерами ситуація на українському літаку, який 8 січня зазнав авіакатастрофи поблизу Тегерану, була штатна.

Читайте такожВ Ірані почалось дослідження чорних скриньок літака МАУ

Про це міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив сьогодні на брифінгу в Києві.

"У нас є точна відмітка часу, коли був останній зв'язок наших пілотів з диспетчерами іранської вишки управління... До моменту останнього завершення переговорів під час польоту ситуація була штатна, про що пілот повідомив вишку", - зазначив він.

Міністр також додав, що затримка рейсу виникла через необхідність вивантажити частину багажу з літака, а також підтвердив, що незабаром після вильоту літак змінив курс.

"Дійсно, літак змінив курс. Рано говорити, в чому була причина. За наявною інформацією, це вже сталося після моменту, коли літак почав зазнавати аварії", - відмітив Пристайко.

Як повідомляв УНІАН, 8 січня в Ірані розбився літак МАУ, 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули.

Літак, що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ, вилетів з аеропорту о 6.10 за місцевим часом і зник з радарів через кілька хвилин після вильоту.

На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також 82 громадянина Ірану, 63 громадянина Канади, 10 громадян Швеції, четверо громадян Афганістану, троє громадян Німеччини і троє громадян Великої Британії.

Причини трагедії встановлює іранська сторона із залученням, у разі погодження, правоохоронних підрозділів і компетентних органів інших країн. В Ірані також перебуває група українських експертів.

9 січня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оприлюднив інформацію, яка може свідчити про наявність у канадської сторони доказів, в тому числі даних розвідувальних органів, щодо можливого ураження літака ракетою.