Мистецтво прибутку не приносить, але володіє розкішними активами: ЗМІ про фінансову загадку Зінаїди Кубар

Мисткиня Зінаїда Кубар, більш відома скандалом із колишнім цивільним чоловіком – політиком та бізнесменом Сергієм Льовочкіним – ніж власним артом, неодноразово заявляла про свою "фінансову незалежність". Однак аналіз її діяльності показує іншу картину. Про це пише видання "Коротко.Про".

Видання нагадує, що за останні десять років Зінаїда Кубар брала участь у виставках в Україні та за кордоном, що потребувало значних витрат – десятків, а може й сотень тисяч доларів. При цьому доходів від продажу картин чи відеоарту вона фактично не мала, вважає "Коротко.Про". Її комерційні спроби – лінійка аксесуарів, футболок та прикрас – також не принесли прибутку: більшість речей створювалися для виставок або дарувалися знайомим, зазначає видання.

Офіційні декларації Кубар підтверджують скромні заробітки мисткині, пише "Коротко.Про" з посиланням на документи з відкритих джерел. У 2019 році її зарплата становила лише 50 тисяч гривень на рік – рівень мінімальної зарплати того часу. Водночас у деклараціях фігурує значне майно: автомобіль, земельні ділянки, будинок під Києвом, квартира у столиці та гараж.

Особливу увагу видання звертає на колекцію коштовностей Кубар: понад 60 ювелірних виробів із золота та діамантів, а також 13 годинників елітних марок – Rolex, Patek Philippe, Cartier, Chanel та інших. За оцінками, вартість цієї колекції сягає мільйонів доларів.

Як зазначає "Коротко.Про", попри заяви Кубар в інтерв’ю: "Я пішла без нічого", – станом на 2026 рік вона є власницею двох квартир у центрі Києва, будинку під столицею та ще двох історичних будинків у Криворівні та Оксанівці. Її ім’я офіційно внесене до реєстру Національних публічних діячів (PEP), що зобов’язує пояснювати походження коштів при великих покупках, нагадує видання і зазначає, що фінансова історія Зінаїди Кубар виглядає суперечливою: мистецтво збиткове, доходи офіційно мінімальні, але майно та коштовності – на рівні мільйонерки.

Вас також можуть зацікавити новини: