Багато хто з нас ставить смартфон на зарядку і кладе його поруч із ліжком перед сном. Але наскільки це справді безпечно?
Згідно зі статистикою, майже половина дорослих людей лягає спати поруч зі смартфоном, який у цей час заряджається. Сама по собі ця звичка безпечна, якщо дотримуватися базових запобіжних заходів.
Сучасні мобільні пристрої оснащені просунутими системами від перегріву і перевантаження, тому ризик загоряння мінімальний – але не виключений повністю.
Одна з поширених помилок – спати зі смартфоном під подушкою, що заважає відведенню тепла і може призвести до перегріву, особливо якщо використовувати неоригінальний або пошкоджений зарядний пристрій.
Коли пристрій, адаптер живлення або бездротовий зарядний пристрій під'єднано до джерела живлення, не потрібно спати на них, класти їх під ковдру, подушку або закривати їх тілом – пише Apple у рекомендаціях до iPhone.
Ще один ризик – уві сні випадково зігнути кабель або придавити роз'єм, що може пошкодити дріт або навіть спричинити коротке замикання.
Підсумок: спати поряд зі смартфоном під час зарядки загалом безпечно, але краще тримати його на відстані та уникати умов, які можуть призвести до перегріву або поломки девайса.
Більша проблема – не сам телефон, а звичка сидіти в ньому перед сном. І справа не тільки в навантаженні на очі. Вчені стверджують, що потік інформації з новин і соцмереж збуджує нервову систему, змушуючи мозок активно працювати, замість підготовки до сну. А світіння екрана впливає на вироблення гормону сну мелатоніну, що в прогресії погіршує якість сну.
Якщо вам цікаві інші корисні лайфхаки, УНІАН розповідав, як перенести всі дані з Android на Айфон. Apple нещодавно оновила свій фірмовий застосунок, додавши туди кілька корисних нововведень.
Також ділились секретним налаштуванням роутера, з яким інтернет перестане гальмувати. Це особливо актуально для тих, хто мешкає в багатоквартирних будинках, де роутери стоять ледь не в кожній квартирі.