У Тернополі офіційно відкрили сучасний кардіологічний центр, в реконструкцію та оснащення якого скерували 42 мільйони гривень (фото)

Наразі в кардіоцентрі при обласній університетській лікарні зробили вже понад 70 операцій на відкритому серці.

© фото УНІАН
© фото УНІАН
© фото УНІАН
© фото УНІАН

У Тернополі при обласній університетській лікарні офіційно відкрили сучасний кардіологічний центр.

Як передає кореспондент УНІАН, під час його відкриття голова Тернопільської ОДА Степан Барна зазначив, що на сьогодні це один із найпотужніших кардіоцентрів у Західній Україні. В кардіологічному центрі проводять унікальні складні операції на відкритому серці, пересадку серцевого клапана, стентування коронарних судин, встановлення кардіостимуляторів, всі види ангіографічних досліджень.

На реконструкцію центру було скеровано 20 млн грн з обласного бюджету та понад 22 млн грн на придбання ангіографічного обладнання (11 млн грн з державного бюджету та 11 млн грн – з обласного).

Читайте такожУ Тернополі за участі Порошенка відкрили відреконструйований за 34 млн грн радіологічний корпус обласної лікарні.

«Кардіоцентр – це новий етап в розвитку медицини Тернопільської області. Про це мріяли багато років. Ми це зробили за два. У нас в області за рік з інфарктом потрапляло в лікарню 1,1 тис. жителів, з них 20% помирали. Тепер наше завдання – надати високоякісну послугу для людей. Кінцева мета – послуги такого рівня, які б конкурували не лише в Україні, а й в Європі. Щоб люди до нас приїздили на лікування. Сама послуга є надзвичайно дорогою, але ми як орган державної влади робимо все для того, щоб зробити її доступною для жителів Тернопільської області», – сказав Барна.

Начальник управління охорони здоров'я ОДА Володимир Богайчук зазначив, що минулого року облрада виділила 2 млн грн, завдяки чому вдалося здешевити операції для пацієнтів удвічі.

За даними Богайчука, загалом операція коштує 150 тис. грн.

«Зараз облрада готова виділяти кошти, щоб і надалі здешевлювати послугу для людей. Якщо в Києві вся операція коштує 200 тис. грн, то в нас людина платить тільки 30 тис. грн. Це – як задурно», – зауважив начальник управління охорони здоров'я.

Блок інтенсивної хірургії кардіологічного відділення наразі розрахований на 12 ліжок. Як відзначають в лікарні, цього замало, адже кардіохірургії в області не було надто тривалий час, тому зараз великий наплив хворих. На сьогодні черга – на півтора тижні.

Наразі в кардіоцентрі при обласній університетській лікарні зробили вже понад 70 операцій на відкритому серці. При цьому приїжджають на лікування і пацієнти з Луцька та Львова, адже в Тернопіль переїхали працювати відомі кардіохірурги з Одеси та Рівного.

«Після того, як завершиться ремонт опікового відділення, ми плануємо розширити блок інтенсивної хірургії карідоологічного відділення до 20 ліжок. Загалом створений за кошти держави та обласного бюджету кардіоцентр дозволить більш якісно лікувати хворих із сердечними недугами, зменшить кількість інвалідизації після операцій та смертність від серцевих нападів», – каже головний лікар обласної лікарні Василь Бліхар.