Вартість оформлення закордонного паспорту відрізняється від місця і термінів отримання документу.
Закордонний паспорт – це важливий документ у сучасному світі: навіть якщо прямо зараз ви не плануєте чи не маєте можливості подорожувати закордон, буде абсолютно не зайвим мати його під рукою на про всяк випадок.
УНІАН.Туризм з власного досвіду розповість, як отримати закордонний паспорт в Україні та де найкраще це зробити.
Отже, паспорт громадянина України для виїзду закордон діє протягом 10 років, якщо йдеться про осіб старше 16-ти років, а ось дітям молодше цього віку документ потрібно переоформлювати кожні чотири роки.
Ми рекомендуємо подаватися на переоформлення закордонного паспорту приблизно за півроку до закінчення терміну придатності попереднього документу. По-перше, хоча зараз і немає затримок з видачою нового закордонного паспорту, як це було в періоди масового ажіотажу на старті безвізу чи після початку повномасштабної війни, від форс-мажорів ніхто не застрахований.
По-друге, варто врахувати, що по факту в'їжджати до інших країн з паспортом, термін придатності якого минає, заборонено. Наприклад, до країн ЄС можна в'їжджати лише за документом, термін дії якого закінчується не раніше ніж за три місяці до дати повернення в Україну. Тим часом, для Єгипту термін дії закордонного паспорту має бути не менше шести місяців до дати в'їзду до країни, а для Туреччини – не менше 150 днів.
На території України заяву на оформлення закордонного паспорту можна подати в територіальному органі/підрозділі Державної міграційної служби (ДМС), у центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) або центрі обслуговування "Паспортний сервіс" ДП "Документ". Але як же вибрати, куди саме подаватися, враховуючи таку кількість варіантів? Адже, тільки у Києві є приблизно по десятку філіалів кожного з них.
Минулого разу автор цього матеріалу отримував закордонний паспорт через ДП "Документ" у 2015 році. Тоді офісів у них було небагато, але на відміну від моторошних паспортних столів вони працювали до вечора і мали сучасні офіси. Втім, оскільки на сьогоднішній день різниця у вартості оформлення цього документу через ДМС/ЦНАП чи ДП "Документ" суттєво відрізняється, цього разу я вирішила скористатися іншим, більш демократичним варіантом.
Якщо отримувати паспорт громадянина України для виїзду за кордон в ДМС чи ЦНАП, то розцінки будуть наступні:
Вартість отримання закордонного паспорту в ДП "Документ":
Обираючи між відділами ДМС та ЦНАП, я відштовхувалася від близькості розташування до дому/роботи. Оскільки до найближчих відділів обох установ у своєму районі проживання мені потрібно було добиратися транспортом, я зупинилася на відділі ДМС біля свого робочого офісу, звідки пішки йти лише 5 хвилин.
Це критично важливо не лише щодо економії часу на дорогу, а й з урахуванням того, що під час повітряних тривог державні установи не працюють – відповідно, буде дуже сумно приїхати до центру і не мати можливості туди потрапити. Коли ж центр розташований зовсім поряд, туди можна підбігти у будь-який момент.
Головний мінус оформлення документу у відділі ДМС – саме його приміщення: воно дуже старе, з застарілим ремонтом в "найкращих" традиціях естетики 90-х. Можливо, в кращі часи ця ситуація зміниться, але зараз, на жаль, не до цього.
Як повідомляв УНІАН, з 1 січня 2025 року в Україні подорожчало оформлення паспортів, в тому числі закордонних.
Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.