У різних країнах світу є свої різдвяні "особливості", які можуть неабияк здивувати.
Різдво відзначають по всьому світу, і поряд зі стандартними і всім знайомими традиціями - прикрашанням ялинки і врученням подарунків, у різних країнах світу є свої різдвяні "особливості", які можуть неабияк здивувати. Видання Independent розповідає про 12 незвичайних різдвяних традицій з різних країн світу.
В австро-баварському альпійському фольклорі Крампус - це страшний друг Діда Мороза, міфічна потвора, волохата, з копитами і великими рогами, яка карає неслухняних дітей. Щороку 5 грудня в багатьох містах Німеччини й Австрії відбувається фестиваль під назвою Krampusnacht, під час якого часто відбуваються паради, де сотні людей вбираються в костюми Крампуса і ганяються один за одним вулицями.
За два тижні до Різдва з невеликого поліна створюють усміхнену істоту і ставлять на обідній стіл. Щодня поліно "годують" фруктами, горіхами і солодощами, а напередодні Різдва його б'ють палицями, щоб воно "звільнилося" від своїх ласощів.
У Каракасі, столиці Венесуели, протягом усього святкового періоду люди приїжджають на ранкові церковні служби на роликових ковзанах. Дороги навіть перекривають, особливо зранку у період між 16 грудня і до Різдва.
Різдво в Японії не є національним святом, але це не заважає великій кількості людей відзначати це свято. І багато японців на традиційну різдвяну вечерю відвідують ресторани KFC. повідомляється, що тиждень перед 25 грудня є найприбутковішим у році в Японії для цієї мережі.
У Португалії Різдво - це ще й час поминання: напередодні Різдва (а інколи й у різдвяний ранок) сім'ї відводять додаткові місця за обіднім столом для померлих родичів. Ця практика називається consoda і вважається, що вона приносить родині удачу.
На Різдво чеські жінки використовують хитромудрий трюк, щоб передбачити своє любовне життя на наступний рік. Незаміжні жінки стоять спиною до вхідних дверей і кидають туфлі через плече. Якщо туфелька приземляється носком у бік дверей, то, цілком можливо, жінка вийде заміж у найближчі 12 місяців.
У Норвегії вважається, що переддень Різдва збігається з приходом злих духів і відьом. Щоб захистити себе, сім'ї перед сном ховають усі свої мітли та швабри.
В Україні, особливо в західних регіонах, різдвяні ялинки традиційно прикрашають "дощиком", що символізує павутину. Цей звичай, який, як кажуть, приносить удачу, бере початок у старій казці про бідну жінку, яка не могла дозволити собі прикрасити ялинку. Прокинувшись різдвяного ранку, вона виявила, що павук вкрив її блискучою павутиною.
Один із різдвяних делікатесів Гренландії - маттак - сира китова шкіра з підшкірним жиром. Інший - ківіак, коли аука (маленького птаха) загортають у тюленячу шкіру, закопують на кілька місяців, а потім з'їдають після розкладання.
Цей день в Індії відзначають опівнічною месою і врученням подарунків, але через брак ялин або сосен замість них прикрашають бананові та мангові дерева.
Традиційний символ скандинавського Різдва, Йольського козла вважали духом, який з'являвся перед початком святкового сезону, щоб простежити за правильністю проведення урочистостей. У пізніші століття коза стала грати роль дарувальника подарунків, а потім її замінив Дід Мороз. У наші дні маленькі кізоньки, зроблені з соломи, є популярною ялинковою прикрасою у всій Скандинавії.
У Словаччині традиція різдвяної вечері полягає в тому, що найстарший член сім'ї кидає трохи пудингу (зазвичай приготованого з молока, хліба, макових зерен і чогось солодкого) у стелю. Кількість пудингу, яка потрапляє у стелю, вказує на удачу, яку всі отримають у прийдешньому році.
Раніше УНІАН розповідав про дев'ять традиційних різдвяних страв з усього світу, якими ви можете надихнутися для своєї святкової вечері. Серед них є як усім відомі, як-от індичка та штоллен, так і незвичні - креветки та навіть екзотичні фрукти.