У МВС відповіли на чутки про нібито контрабанду зброї з України

У МВС зазначають, що спростування поширеної у ЗМІ інформації представники Європолу розмістили на сайті агенції.

Заступниця міністра внутрішніх справ Мері Акопян заявила, що інформація в окремих іноземних ЗМІ щодо можливої контрабанди зброї з України може бути акцією російських спецслужб.

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті МВС України.

У відомстві наголошують, що обіг зброї в Україні контролюється українськими правоохоронцями спільно з Європолом.

"Інформація в окремих іноземних ЗМІ з приводу наявності в Європолі прогнозів щодо потенційних ризиків контрабанди зброї з України на фоні війни може бути як фактом недоброчесності або непрофесійності медіа, а також, можливо, свідомою акцією російських спецслужб", - прокоментувала Акопян.

У МВС зазначають, що спростування поширеної у ЗМІ інформації представники Європолу розмістили на сайті агенції. У повідомлені наголошується на наявну тісну взаємодію України і Європолу у процесах протидії нелегальному обігу зброї. Зокрема у повідомлені підкреслено, що ця тема ретельно обговорювалася під час зустрічі директорки Європолу Катрін де Боллє з міністром внутрішніх справ України Денисом Монастирським у рамках неформальної зустрічі міністрів внутрішніх справ ЄС у Празі. Європол закликав до неприйнятності спекуляцій на тему нелегальної зброї з України у ЗМІ.

"Зазначимо, що дійсно на полях неформальної зустрічі міністрів внутрішніх справ ЄС у Празі 11 липня, під час розмови очільника МВС України Дениса Монастирського з директоркою Європолу Катрін де Боллє, сторони обговорювали проблеми нелегальної торгівлі зброєю - як одного з ключових викликів, пов’язаних з російською агресією в Україні. Сторони домовились про подальшу співпрацю у рамках участі правоохоронних органів України в оперативних заходах Планів оперативних дій EMPACT, де одним із напрямів є нелегальний обіг вогнепальної зброї", - йдеться у повідомленні МВС.

Крім того, українська сторона поінформувала про перспективу запровадження в Україні Єдиного реєстру зброї, а автоматизація процесів обліку зброї дозволить посилити контроль над її виготовленням, зберіганням, використанням, а також проводити її ідентифікацію.

Як запевнила Акопян, на тлі епізодичних, але доволі послідовних інформаційних вкидів про нібито масштабну загрозу нелегального обігу зброї походженням з України, це питання ретельно відстежується українськими правоохоронцями.

У МВС нагадали, що 23 лютого 2022 року Верховною Радою України у першому читанні прийнято проєкт Закону України "Про право на цивільну вогнепальну зброю" (реєстр. № 5708), який покликаний посилити дотримання законності в питаннях визначення правового режиму власності на зброю, закріпити основні праві та обов'язки громадян і юридичних осіб щодо виробництва, набуття, володіння, розпорядження та використання зброї та боєприпасів, врегулювати ввезення цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів на територію України та її вивезення, забезпечити суворий, але справедливий державний контроль у сфері обігу вогнепальної зброї. Цей законопроєкт, лібералізуючи з одного боку обіг вогнепальної зброї в Україні, одночасно посилює відповідальність за її незаконне використання.

Як повідомляв УНІАН, міністерство закордонних справ України заявляє, що Російська Федерація поширює хибну інформацію, аби зірвати поставки озброєння в Україну.

14 липня голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував створити Тимчасову спеціальну комісію, яка займатиметься питаннями контролю над використанням зброї, отриманої від міжнародних партнерів. Відповідна заява з’явилася через декілька днів після того, як член Палати представників США Вікторія Спартц серед іншого, сказала, що американська сторона не знає, чи потрапляє надане озброєння на фронт.

Згодом у Пентагоні заявили, що не бачать ознак, що надану зброю Україна може вивозити з країни як контрабанду.