Абромавичус захотів продати ракетний крейсер "Україна"

Голова держконцерну вважає недоцільною добудову корабля.

Державний концерн «Укроборонпром» вважає недоцільною добудову ракетного крейсера «Україна», який утримується на держпідприємстві «Миколаївський суднобудівний завод», тому розгляне можливість продажу цього корабля.

Про це повідомила прес-служба концерну з посиланням на генерального директора «Укроборонпрому» Айвараса Абромавічуса.

«Україна не має потреби в крейсері такого масштабу, тому ми будемо розглядати можливість продажу цього крейсера. Ми будемо будувати нові кораблі: меншого масштабу і в більшій кількості, виходячи з потреб наших Збройних сил», - цитує Абромавічуса прес-служба.

Цей ракетний крейсер створювався для знищення авіаносців в океанах, тому не відповідає потребам ВМФ України.

Читайте такожАбромавічус досі має подвійне громадянство і незаконний допуск до держтаємниць - ЗМІ

Як повідомляв УНІАН, у липні міністр оборони Степан Полторак заявив про необхідність демілітаризувати недобудований ракетний крейсер проекту 1164 (колишній крейсер «Україна»), щоб в подальшому використовувати його обладнання для модернізації інших кораблів Військово-морських сил України.

Довідка УНІАН. Миколаївський суднобудівний завод (Суднобудівний завод ім. 61 комунара) - суднобудівне підприємство, розташоване в Миколаєві. Веде свою історію з 1787 року. З 2011 року входить до складу держконцерну "Укроборонпром". Підприємство спеціалізувалося на виробництві суден різного типу, а також військових кораблів. Зараз завод в основному виконує контракти з ремонту суден і десантних катерів для ВМФ України.

Ракетні крейсери проекту 1164 - серія радянських ракетних крейсерів. У 1970-1980-х роках на Миколаївському суднобудівному заводі імені 61-го комунара було побудовано чотири кораблі цього проекту.

Ракетні крейсери проекту 1164 призначені для надання бойової стійкості оперативним з'єднанням військово-морського флоту у віддалених районах Світового океану.