Індія випробувала балістичну ракету, здатну нести ядерну боєголовку

Індія фактично увійшла до клубу держав, які володіють цим видом стратегічних озброєнь.

Стратегічні сили Індії успішно випробували балістичну ракету середнього радіусу дії наземного базування Agni-III, яка здатна нести ядерну боєголовку.

Читайте такожІндія випробувала ракети, здатні нести ядерні боєголовки

Пуск ракети, яка може вразити ціль на відстані 3 тис. км був здійснений з мобільної установки на полігоні на індійському острові Абдул Калам в Бенгальській затоці, передає ТСН.

Ракета Agni-III є твердопаливної і складається з двох ступенів, перебуває на озброєні Індії з 2011 року. Її довжина сягає 17 м, діаметр - 2 м, а стартова маса становить 50 тонн. Вона може нести боєголовку в ядерному і звичайному оснащенні вагою до 1,5 тонн.

Перше випробування ракети великої дальності Agni-V було проведено ще 2012 року. Як відзначали місцеві ЗМІ, в зоні ураження цієї ракети знаходиться, наприклад, вся територія Китаю і інші віддалені території в Азії. Таким чином, Індія фактично увійшла до клубу держав, які володіють цим видом стратегічних озброєнь. В даний час в нього входять Росія, США, Китай, Великобританія і Франція.

Як повідомляв УНІАН, в Індії успішно проведено випробувальний пуск балістичної ракети середнього радіусу дії Agni-II. Ракета, здатна нести ядерний боєзаряд, була запущена на дальність 2 тис. км з полігону на острові Абдул Калам біля узбережжя східного штату Орісса.