США витрачають дефіцитні ракети до Patriot так, ніби завтра не настане, - аналітики

Якщо американці воюватимуть з Китаєм так, як вони воювали з Іраном цього місяця, то краще їм вже зараз почати вивчення китайської.

У ніч на 23 червня Іран здійснив символічну атаку, запустивши 14 балістичних ракет по майже порожній американській авіабазі "Аль-Удейт" у Катарі. Для протидії цьому удару були задіяні дві батареї зенітно-ракетних комплексів Patriot. І відстрілялися американські зенітники настільки щедро, що українські військові могли б лише позаздрити такому ставленню до боєкомплекту.

Як пише Defense Express, точна кількість випущених зенітних ракет залишилася нерозголошеною, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Девід Кейн зазначив, що це був "наймасштабніший залп комплексів Patriot" в історії американських Збройних сил.

За інформацією порталу The War Zone, при типовому застосуванні систем Patriot для перехоплення однієї ворожої ракети зазвичай запускають від двох до чотирьох ракет-перехоплювачів. Це дозволяє припустити, що під час інциденту проти 14 іранських ракет могло бути випущено від 28 до 56 зенітних ракет.

"В даному випадку виникає питання не тільки про те, чи було доцільно використовувати настільки об’ємний ресурс для захисту майже пустого об’єкту. (...) Тут також виникає питання про те, що якщо американські військові так і далі будуть "щедро" витрачати протибалістичні ракети до Patriot, то наскільки їм вистачить доступного ресурсу", - зауважує Defense Express.

За наявними оцінками, американський оборонно-промисловий комплекс наразі здатний випускати приблизно 650 протибалістичних ракет-перехоплювачів PAC-3 MSE на рік. Якщо американці завжди так стрілятимуть, як вони стріляли на порожній базі в Катарі, цього обсягу виробництва достатньо для перехоплення лише від 125 до 230 балістичних ракет на рік — і це за умов безперервного виробництва.

"Що зокрема окреслює і таку перспективу – якщо США в оглядній перспективі виявляться втягнутими у більш масштабний конфлікт на Близькому Сході, то це загострить проблему дефіциту ракет до ЗРК Patriot до взагалі небаченого рівня", - резюмують аналітики.

12-денна Ірано-Ізраїльска війна: зброя

Як писв УНІАН, під час короткої війни Іран та Ізраїль обмінялися серією повітряних ударів. І хоча обидві сторони заявили про свою перемогу і розгром противника, статистика втрат, зібрана незалежними аналітиками, свідчить про неспівставно вищі втрати Ірану.

Також ми розповідали, що для удару по іранському підземному заводу зі збагачення урану армія США використала найбільшу неядерну бомбу у світі - GBU-57. Ймовірно, у Пентагону їх не більше кількох сотень.

Вас також можуть зацікавити новини: