Експерт розповіла про долю відносин між Україною та РФ після закінчення правління Путіна

Росії потрібно позбутися стереотипів щодо української держави, вважає політолог.

Російський політолог, доктор історичних наук, дослідник Chatham House Лілія Шевцова вважає, що після закінчення "правління" президента Російської Федерації Володимира Путіна навряд чи можна сподіватися на нормалізацію відносин між РФ і Україною.

Захоплений Росією Крим став критерієм російського патріотизму та лояльності, державної скріпою, розповіла експерт під час чату на Главреді.

За її словами, навіть після відходу Путіна проблема нормалізації (російсько-українських відносин — Ред.) буде болісною, адже виникли стереотипи, які не так легко викорінювати.

"Неясно, якою мірою сам Крим з його новою політичною і соціальною конфігурацією буде готовий до повернення в Україну. Мені здається, що Україна може стати для Криму жаданою мрією за умови її успіху! Чи я помиляюся?" — задалася питанням Шевцова.

Читайте також"Шлунок проти телевізора": політолог пояснила, як впливають на розуми пропагандисти Путіна

Співрозмовниця вважає, що все залежить від того, чи позбудеться Росія від стереотипів щодо України — "наша околиця", "братній народ". "Коротше, все залежить від того, коли Росія вилікується від своєї державності, яка змушує принижувати і пригнічувати навколишній світ", — підкреслила політолог.

"Коли Росія зрозуміє цінність людського життя і вийде з історичного глухого кута. Ставлення до Україні для нас буде важливим критерієм того, що ми вилікувалися, — вважає доктор наук. Але сам процес лікування буде для нас важким і болісним. І Україна буде болісно шукати новий формат відносин із Росією. Але ж ми приречені жити поруч. І нас пов'язує багато — не тільки нинішня драма", — заявила експерт.

Але неминучість нових відносин не означає, що ми їх знайдемо швидко і стрімко. Незалежно від зміни влади в Росії, переступити через кров, яка пролилася з нашої вини між нашими країнами, буде дуже важко...", — вважає дослідник.