Лукашенку за чотири години переговорів не вдалося вмовити Путіна знизити ціну на газ

Досягти перегляду вартості поставок блакитного палива на зустрічі 25 грудня Лукашенку не вдалося.

Президенти Росії та Білорусії Олександр Лукашенко і Володимир Путін домовилися провести ще одну зустріч до Нового року - "для прийняття рішень, які не терплять зволікання".

Про це за підсумками переговорів у Кремлі, котрі тривали більше чотирьох годин, заявила у вівторок, 25 грудня, прес-секретар білоруського лідера Наталія Ейсмонт, передає DW.com.

Читайте такожЛукашенко розповів про натяки, що надходять в Білорусь з Москви: «отримайте нафту і вступайте до складу Росії»

Присутність журналістів форматом не передбачалася. Заяви Ейсмонт та першого віце-прем'єра РФ Антона Сілуанова після зустрічі звелися до констатації домовленостей про зближення позицій "з усіх питань".

У числі обговорюваних тем фігурували, зокрема, робота білоруського нафтопереробного сектора, податковий маневр Росії у нафтовій галузі, а також аналіз домовленостей в рамках Союзної держави.

Як випливало зі слів Сілуанова, досягти перегляду вартості поставок блакитного палива в 2019 році Лукашенку не вдалося.

"З питання ціноутворення на газ ми повинні визначитися за наступний період і, починаючи з 2020 року, виробити пропозиції щодо формування цін на цей вид енергії", - підкреслив заступник прем'єра РФ.

Він також констатував, що в цілях врегулювання наявних питань прийнято рішення про створення робочої групи, яка буде складатися з представників уряду".

Напередодні зустрічі 25 грудня Лукашенко виступив із заявою, в якій наголосив, що переговори щодо цін на газ планується завершити до 2019 року.

Коли відбудеться заявлена у вівторок зустріч, поки незрозуміло. За словами Ейсмонт, її належить погоджувати додатково, "з урахуванням графіків глав держав".

У жовтні міністр енергетики РФ Олександр Новак повідомив, що Росія з листопада 2018 року до кінця 2019 року не буде поставляти Білорусі бензин, дизельне паливо і мазут. Він пояснив припинення поставок умовами підписаного раніше відповідного індикативного балансу - документа, що встановлює обсяги поставки нафтопродуктів.