Сирійська опозиція не приймає запропонованого плану виходу з кризи

Представники сирійської опозиції відкидають рішення конференції з Сирії, що пройшла в Женеві, не бажаючи сідати за стіл переговорів з президентом Башаром Асадом.

Про це повідомляє РІА "Новости" з посиланням на Ассошіейтед Прес.

За словами опозиціонерів, хоча запропонований план дій і містить деякі "позитивні елементи", в цілому він неприйнятний, оскільки передбачає участь правлячої партії у вирішенні конфлікту. Крім того, опозицію не влаштовує, що план не встановлює конкретних термінів розв'язання кризи.

"Ми не можемо сказати, що ... (на зустрічі) був досягнутий який-небудь позитивний результат", - заявив один з представників опозиції.

"Група дій" з урегулювання конфлікту в Сирії на своїй першій міністерській зустрічі в Женеві в суботу визначила керівні принципи політичних змін у цій арабській країні, яка з березня 2011 року охоплена зіткненнями, що переросли в збройну боротьбу влади з опозицією. За даними ООН, загальне число жертв конфлікту перевищило 12 тисяч осіб, близько 230 тисяч стали біженцями, близько мільйона людей потребують гуманітарної допомоги.

Згідно з прийнятим за підсумками зустрічі комюніке, зміни передбачають створення перехідного уряду за участю всіх зацікавлених сторін для перетворення Сирії в демократичну державу, що гарантує повне дотримання прав людини. Передбачається можливість перегляду на основі загальнонаціонального діалогу сирійської конституції, яку затвердить народ країни. Після встановлення нового конституційного порядку передбачається провести багатопартійні вибори і сформувати нові держоргани.

Щоб зміни в Сирії були здійснені, учасники зустрічі в Женеві закликали всі сторони конфлікту припинити насильство, повністю вивести війська з міст у казарми, роззброїти і розформувати збройні групи, звільнити політичних ув'язнених.